1 obserwujący
19 notek
12k odsłon
  346   1

Takich odważnych lekarzy nam potrzeba

Doktor Paweł Basiukiewicz, kierownik i kardiolog odziału kowidowego w szpitalu w Grodzisku Mazowieckim, został wybrany "Osobowością  Roku" w kategorii "Nauka", zdobywając przeszło 900 głosów. Telewizyjni eksperci z TVP, TVN czy Polsatu jak dr Grzesiowski czy prof. Gut uzyskali odpowiednio 27 i 1 głos! 

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt że pan doktor jako jeden z niewielu w Polsce, odważnie i mądrze oceniał nietrafione decyzje rządu w walce z Covid-19.  Jest również autorem raportu "Ani jednej łzy. Ochrona zdrowia w pandemii", w którym zaapelował o odrzucenie strategii "Zero Covid" i przyjęcie założenia akceptacji ryzyka bo lekarstwo zaproponowane przez władze jest gorsze od choroby. 

image
Dr Basiukiewicz jest również sygnatariuszem listu otwartego ws. szczepień przeciw Covid, za co był wezwany do wyjaśnień na dywanik do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. 

Gdy nie tak dawno Twitter zawiesił panu doktorowi konto, nów zostało odbudowane w ekspresowym tempie. Ponad 12 tyś obserwujących pojawiło się w parę godzin. 

Plebiscyt zorganizowała Polska Times. 

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo