To i owo
Przez poznanie do poznania...
43 obserwujących
1115 notek
738k odsłon
  1024   0

Manifestacja zbrojna ChRL nad Cieśniną Tajwańską

Manifestacja zbrojna ChRL nad Cieśniną Tajwańską


image Chiny odpowiedziały G-7 pokazem siły nad Tajwanem

Dzisiaj odnotowano największe wtargnięcie do tajwańskiej strefy identyfikacyjnej obrony powietrznej – ADIZ.

 Według Ministerstwa Obrony Tajwanu w wtargnięcie brało udział dwadzieścia osiem samolotów, w tym myśliwce i bombowce zdolne do przenoszenia głowic nuklearnych.image


image


Tajwan uruchomił własne odrzutowce, aby ostrzec chińskie samoloty i uruchomił swoje systemy rakiet obrony przeciwlotniczej, aby monitorować wtargnięcie.

Przechwycona transmisja radiowa z tajwańskich sił powietrznych do chińskich odrzutowców ostrzegała, że ​​„dalsze działania spotkają się z reakcją”.

Wszystkie samoloty ChRL zostały namierzone i wycelowano w nie rakiety.

Ten ostatni pokaz siły z ChRL, który Ministerstwo Obrony Tajwanu śledziło i raportowało, jest następstwem ostrzeżenia państw członkowskich G7, które omawiały chińską agresję i ekspansję na Morzu Południowochińskim oraz pochodzenie koronawirusa z Wuhan, łamanie praw człowieka wobec mniejszości religijnych i ograniczenie wolności w Hongkongu.

Działania ChRL zostały potępione przez NATO i G-7.

 Pekin odpowiedział na oświadczenie G7, mówiąc, że „w sprawy wewnętrzne Chin nie wolno ingerować, nie wolno szkalować reputacji Chin i nie wolno naruszać interesów Chin” po ostrzeżeniu, że „w dniach, w których „małe” grupy państw decydowały o losie świat dawno minął”

Prawidłowo w odpowiedzi na reakcję zachowały się: Japonia, Australia, Wietnam i Indie podwyższając gotowość bojową swoich sił powietrznych. Świadczy to o tym, że Ameryka ma sojuszników w Azji.

image...

Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka