To i owo
Przez poznanie do poznania...
45 obserwujących
1250 notek
836k odsłon
  746   4

Czy światowa gospodarka potrzebuje Rosji?

Te i inne rozważania z Davos…


Uważam, że jedną z najważniejszych debat w Davos była debata poświęcona nieobecnej na szczycie Rosji. Sprawy związane z wojną zostały szeroko skomentowane ale o roli gospodarki Rosji w gospodarce światowej nie wspomniano.

W kuluarach „wielkich tego świata” (nie chodzi mi o prezydentów i premierów) padło kilka pytań i kilka ciekawych odpowiedzi….

Pytanie podstawowe to: - czy światowa gospodarka potrzebuje Rosji?

Najczęściej odpowiadano i tak, i nie…

Choć najciekawsze odpowiedzi dotyczyły argumentacji, że światowa gospodarka może obejść się bez Rosji….

Aktualnie wiele gospodarek zerwało lub znacznie poluzowało więzi z gospodarką rosyjską.

Oferta Rosji sprowadzała się do sprzedaży:

1. surowców,

2. broni,

3. technologii kosmicznych….

Wojna na Ukrainie pokazała światu słabą jakoś pozycji numer 2 i 3. Sankcje wyparły surowce rosyjskie z wielu rynków, choć wywołało to ruchy cenowe i poszukiwanie alternatyw.

Gdyby nie „Zielony Ład” , to świat w ogóle nie dostrzegłby skutków sankcji.

Kolejne rozważania dotyczyły spadku zysku banków. Radosław Sikorski podał, że jest w Davos na zaproszenie banków….W Davos bankierzy mówili, że jest największa strata dochodów od dekady.

Co im może pomóc w tej sprawie Pan Sikorski?

Davos zyskało aurę jako wyjątkowe miejsce, w którym liderzy biznesu i politycy mogli "odpocząć i otworzyć się". A bycie widzianym w Davos stało się symbolem statusu. Sukces w zapraszaniu wybitnych liderów politycznych i biznesowych oraz elitarna klubowość Davos napędzały rozwój WEF Schwaba, który został później wykorzystany do uwiarygodnienia ambitnego globalnego programu autorstwa Schwaba.

Ten program został w pełni rozwinięty i jest dzisiaj realizowany.

imageWizja założyciela i prezesa WEF, Klausa Schwaba jest niczym innym jak komunistycznym Nowym Porządkiem Świata, kompleksową globalną transformacją społeczną, polityczną i gospodarczą, naznaczoną pod pseudonimem "Wielkiego Resetu".

 Aby przyspieszyć tę globalną transformację, Schwab odwołuje się i wykorzystuje manipulację psychologiczną wspólną dla religii zastępczych opartych na strachu.

Agenda WEF jest w dużej mierze napędzana przez rzekome zagrażające życiu zagrożenia środowiskowe dla ludzkości, których obecna iteracja koncentruje się na apokalipsie klimatycznej i zdrowotnej.

Ostateczne rozwiązania Schwaba wzywają do wyeliminowania odrębnych suwerenności narodowych i zakończenia własności prywatnej; przekształcenie gospodarki światowej w oparciu o rankingi środowiskowe, społeczne i dotyczące zarządzania; zastąpienie ropy naftowej i gazu tak zwanymi "zielonymi" i zrównoważonymi źródłami energii; przekształcenie rolnictwa poprzez radykalną redukcję nawozów azotowych zwiększających plony; zastąpienie tradycyjnego pieniądza cyfrową walutą powiązaną z oceną kredytu społecznego; oraz wymóg posiadania uniwersalnych cyfrowych paszportów zdrowotnych, aby wymienić tylko niektóre z kluczowych celów WEF.

W wywiadzie dla telewizji CGTN w listopadzie 2022 roku Schwab ujawnił swoje preferencje systemowe, stwierdzając wyraźnie, że chiński model jest bardzo atrakcyjny.

Ale problemy Schwaba i WEF są takie same jak te, które nękają wszystkie systemy komunistyczne. A teraz, gdy WEF przeniknęło wiele rządów i skłoniło je do wdrożenia swojej polityki, spostrzegawczy ludzie mogą zobaczyć tyranię, nędzę i zubożenie, które z tego wynikają.

Angela Merkel była pod wpływem Schwaba przez całą swoją 16-letnią kadencję jako kanclerz Niemiec. W 2011 roku wywróciła do góry nogami niemiecki skład energetyczny, zamykając elektrownie węglowe (dostarczające 50% energii w Niemczech), wycofując elektrownie jądrowe (dostarczając 23%) i przyspieszając odnawialne źródła energii wiatrowej i słonecznej. W rezultacie Niemcy stoją obecnie w obliczu katastrofy bezprecedensowych niedoborów energii i dramatycznych wzrostów cen, co doprowadziło do zamknięcia producentów papieru i szkła oraz dwóch największych producentów stali w kraju, co zagraża pokazowemu niemieckiemu przemysłowi motoryzacyjnemu.

W Holandii premier Mark Rutte został uznany przez Schwaba za obiecującego światowego lidera około 2017 roku, kiedy Rutte rozpoczynał trzecią kadencję. W 2020 r. został zatrudniony do utworzenia Europejskiego Centrum Innowacji Żywności WEF w następnym roku. Holandia jest eksporterem nr 2 (po Stanach Zjednoczonych) produktów rolnych na świecie.

W czerwcu 2022 r. koalicja rządząca Ruttego ogłosiła wymóg, aby Holandia ograniczyła emisję zanieczyszczeń – głównie nawozów składających się z tlenku azotu i amoniaku – o 50 procent do 2030 r. zgodnie z agendą zmian klimatu WEF. W listopadzie 2022 r. holenderski rząd ogłosił, że zmusi prywatnych właścicieli około 3000 gospodarstw rolnych do sprzedaży swoich gruntów rządowi i zamknięcia działalności. Pomimo niesłabnących protestów holenderskich rolników przeciwko niesprawiedliwości – wychodząc na ulice i blokując ruch traktorami przez wiele miesięcy – rząd Ruttego powiedział, że idzie naprzód, deklarując zamiar przejęcia tych gospodarstw, jeśli będzie to konieczne.

Po drugiej stronie świata WEF znalazło pod swoim wpływem premierów Australii i Nowej Zelandii, co spowodowało znaczną utratę wolności dla obywateli obu krajów.

Ale największą katastrofą do tej pory była Sri Lanka, gdzie życie obywateli zostało zniszczone przez wdrożenie szeregu polityk WEF, aby doprowadzić do pełnego przejścia na zieloną energię, w zależności od radykalnego zmniejszenia zużycia paliw kopalnych i zastąpienia nawozów azotowych. W rezultacie gospodarka Sri Lanki zatonął, rząd popadł w niewypłacalność, przerwy w dostawie prądu i niedobory żywności stały się powszechne, a inflacja gwałtownie wzrosła. Ostatecznie ogłoszono stan wyjątkowy po tym, jak protestujący zaatakowali biuro premiera, a następnie nastąpił całkowity upadek rządu po ucieczce prezydenta z kraju.

Wszystko to byłoby uważane za niewiarygodną fikcję dla bujnego kraju pól ryżowych, bananów, różnorodnych owoców i warzyw, którego długa historia nigdy nie obejmowała kryzysu żywnościowego spowodowanego przez rząd lub niedoboru, z wyjątkiem tego, że koszmar dla Lankijczyków pochodził z wdrażania elitarnej polityki WEF.

Rzeczywistość, w której polityka WEF spowodowała śmierć, dyslokację i chaos, nie może być dłużej ukrywana. Ludzie nie mogą też być nieświadomi faktu, że wielu elit w Davos wzbogaciło się w okresie pandemii i nacisku na Wielki Reset, kiedy prawie wszyscy w klasie średniej i niższej cierpieli i stali się biedniejsi. Co więcej, hipokryzja i oszustwa elit są widoczne dla wszystkich z ponad 1200 prywatnymi odrzutowcami latającymi do i z Davos, pozostawiając tak zwany ślad emisji dwutlenku węgla tysiąc razy większy niż przeciętnych ludzi w tym samym okresie.

Czy Davos to nadzieja dla ludzkości, czy kolejna katastrofa?


...

Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka