catrw catrw
939
BLOG

Czas inwestować w Polskę

catrw catrw Chiny Obserwuj temat Obserwuj notkę 60

Czas inwestować w Polskę

USA toczy walkę o hegemonie światową z ChRL, starzy sojusznicy z Europy są niepewni.

Zarówno Republikanie i Demokraci o tym wiedzą. Wie o tym Donald Trump, Joe Biden.

Polska w porównaniu do Niemiec i Francji ma mniejszy potencjał i jest dyskryminowana w UE.

Dyplomacja ChRL oficjalnie informuje świat, że Niemcy i Francja zaakceptują zajęcie Tajwanu.

Jeśli nie będzie dementi tych państw USA powinny uznać je za nielojalne i pomóc w przebudowie UE lub stworzyć coś nowego…

UE już nie jest zawsze atrakcyjna dla wszystkich członków.

Niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock właśnie zakończyła dwudniową podróż do Pekinu, aby spotkać się ze swoimi chińskimi odpowiednikami, w tym z Wang Yi, najwyższym rangą chińskim dyplomatą. Po wizycie Macrona wygląda to na próbę zbudowania większego międzynarodowego poparcia dla stanowiska Chin. Wang Yi powiedział, że "ma nadzieję i wierzy", że Niemcy poprą "zjednoczenie" Tajwanu z kontynentem. Było to szczególnie dziwne stanowisko, ponieważ prawie nikt w Europie nie stoi po stronie Chin może, z wyjątkiem Emmanuela Macrona.

Wang Yi, najwyższy chiński dyplomata, skomentował to w oświadczeniu udostępnionym w sobotę przez chińskie ministerstwo spraw zagranicznych, stwierdzając, że "ma nadzieję i wierzy", że kraj europejski poprze "pokojowe zjednoczenie" z Tajwanem.

Podczas spotkania z niemiecką minister spraw zagranicznych Annaleną Baerbock w Chinach Wang powiedział, że Chiny kiedyś popierały zjednoczenie Niemiec…

Należy pamiętać, że Baerbock wcześniej podkreślała, że wszyscy zaangażowani muszą "przyczynić się do deeskalacji", powstrzymując się od "agresywnych manewrów wojskowych" w Cieśninie Tajwańskiej.

 Yi, zawarł w swoim oświadczeniu wyrażenie "pokojowe zjednoczenie". Nie sądzę, by ktokolwiek sprzeciwiał się pokojowemu zjednoczeniu…Decyzję tę należy pozostawić mieszkańcom Tajwanu.

 Ale sytuacja zjednoczenia Niemiec była zupełnie inna. Ani Niemcy Wschodnie, ani Niemcy Zachodnie nie groziły inwazją na drugą stronę w tym okresie, a porozumienie dyplomatyczne zostało wypracowane między NRD a RFN.

Ale jest poprawa Chiny które mówią o "pokojowym zjednoczeniu" …


...

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka