catrw catrw
380
BLOG

Rosyjska obrona granicy jest dziurawa jak szwajcarski ser

catrw catrw Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 15


Ani linia Putina, ani bańka przeciwlotnicza nie działa….

Rosjanie mają dużo pracy na własnym terenie o której zapomnieli.

imageZ przygranicznych terenów ewakuowane są dzieci i osoby ważne dla państwa.

W Moskwie jest rozstawiany sprzęt związany z algorytmem bezpieczeństwa państwa, na granicy powstają nowe pola minowe, minowane są mosty na szlakach komunikacyjnych. Służby mundurowe: strażacy, milicjanci, ochroniarze dostali nowe zadania. Sprzęt walki radioelektronicznej dostał dodatkową ochronę.

Linia Putina jest tak duża, że trudno ją obsadzić, tworzona jest mobilna rezerwa. Ale brak w niej doświadczonych podoficerów i sprzętu z najwyższej pułki, to puzzle które trudno poukładać.

W Armii Rosyjskiej budowane są zespoły wsparcia lotniczego, Rosja odeszła tu od swojego algorytmu bezpieczeństwa przeznaczono większość sił lotniczy do użycia w przypadku sukcesu Ukraińskiej ofensywy. Ale łączność nie pozwala na synchronizację współpracy sił lotniczych i lądowych.

 Budowane są według nowych zasad rezerwy amunicyjne. Sukcesy Armii Ukraińskiej związane z użyciem brytyjskich Storm Shadow zagrażają dosłownie wszystkim rosyjskim obiektom wojskowym w teatrze działań. Zmusiło to Rosjan do przeniesienia logistyki oraz obiektów dowodzenia dalej na tyły.

Ale Rosjanie zaczęli uczyć się na błędach, choć nadal je popełniają.

Aktualny czas charakteryzuje wyczekiwanie, to szukanie szansy….

Ukraińcy nie mogą się pomylić dlatego to Oni powinni zdecydować kiedy, gdzie…

Rosjanie są nieprzewidywalni - to znaczy, że może być przejście z jednej skrajności w drugą.

Albo załamanie albo uporczywa obrona i kontrataki.

Lotnictwo rosyjskie jeszcze w pełni nie pokazało czym jest…

Także wszystko wskazuje, ze będzie mobilizacja. Wszyscy znaczący naukowcy pracujący na rzecz techniki wojskowej dostali ochronę kontrwywiadowczą, to znaczy odebrano im paszporty…

Jest atakowana strefa przygraniczna Rosji, jest atakowana dronami Moskwa….czy to odwracanie uwagi, czy szukanie nowych możliwości przez armię Ukraińską?

Rosjanie mają „krótką kołderkę”, jeśli wzmocnią obronę granicy to nie będzie rezerw na Ukrainie. Jeśli tego nie zrobią powstanie strefa buforowa. Partyzanci z Rosyjskiego Legionu się okopią postawią pola minowe i będą trwać…

Most Kerczeński prawdopodobnie można spisać na straty, został o skanowany, jak ofensywa ukraińska ruszy a na nim będzie dużo sprzętu zostanie zneutralizowany. Uważam, że władze Ukrainy powinny poinformować w komunikatach medialnych cywilów rosyjskich, żeby wybierali inne drogi ewakuacji, bo most jest niebezpiecznym, śmiertelnym wyborem.

Aktualne wyczekiwanie to nie pauza operacyjna, to wojna nerwów.

Rosyjscy żołnierze są niewyspani, padają z nóg, ciągły strach powoduje obojętność.

A na dalekim zapleczu w Rosji powstają schrony w obiektach rządowych, w obiektach władz lokalnych.

W obawie przed kolejną falą mobilizacji młodzi mężczyźni pakują plecaki, wypłacają oszczędności i próbują się ewakuować z Rosji, kolejny exodus..

W sztabie ukraińskim jest kilka scenariuszy działań, typowe szachowe podejście..

W zależności od reakcji Rosjan będą brane pod uwagę, na bieżąco kolejne warianty Choć w sztabie ukraińskim nikt nie lekceważy Rosjan, nie można pozwolić sobie na pomyłkę zbyt duża różnica potencjału.

 Dla Ukraińców ważniejsze jest zrobienie tego dobrze niż szybko.

Wszystko jest sprawdzane przez dowódców, mechaników, operatorów, przygotowano dodatkowe łóżka w szpitalach , gromadzone są zapasy krwi.


...

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka