catrw catrw
459
BLOG

Małe powyborcze testowanie

catrw catrw Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 34

Małe powyborcze testowanie

Kilka szybkich uwag...

1. W sprawie Elżbiety Witek pokazano małość i głupotę, gdyby ją wybrano byłaby marszałkiem z bagażem politycznym, a tak jest męczennikiem którego się boi władza. Także Tusk wie, że Kaczyński nie będzie mu ustępował.

2. Głosowanie w sprawie Witek ujawniło także poza koalicyjne poparcie dla Tuska.

Choć ono nie wystarczy na odrzucenie weta prezydenta 248 (KO-PO+Trzecia Droga+Lewica) + 18 Konfederacja =266 to za mało, Trochę brakuje do 276.

3. Senat będzie z powrotem miejscem wypoczynku.

4. Desygnowanie na kandydata na Premiera RP Matusza Morawieckiego to nie tylko tradycja parlamentarna, ale także dobre pozycjonowanie się Prezydenta RP. A także możliwość mianowania Przewodniczącego KNF.  Przewodniczącego Komisji powołuje prezes Rady Ministrów na pięcioletnią kadencję. 

5. Symboliczne barierki rozebrane za zgodą marszałka rotacyjnego Szymona Hołowni wrócą przed Sejm jak pojawią się rolnicy lub związkowcy.

6. Donald Tusk jest teraz w innej rzeczywistości niż kiedy wcześniej obejmował urząd Premiera RP. Oczekiwania Polaków są większe, bajki o czerwonym guziku nie pomogą.

7. Miało być: Serce mam po lewej , Polska w naszych sercach (pustych), Dość kłótni, do przodu! (a tu kłótnia na starcie),

8. Wyszło na to, że Konfederacja nie chciała „wywrócić stolik” tylko być ważnym graczem tej koalicji ale wyborcy nie pozwolili.

9. Koalicja na pewno obsadzi wszystkie rady nadzorcze i będzie niejawnie sabotować inwestycje tak jak wcześniej robiła to z gazoportem.

10. Raczej wytrwa do końca kadencji ale wpadnie w syndrom AWS-u......

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka