catrw catrw
310
BLOG

Chirurgiczne cięcie IDF w Dżeninie

catrw catrw Izrael Obserwuj temat Obserwuj notkę 33

Chirurgiczne cięcie IDF w Dżeninie

Przebrani  agenci IDF wtargnęli do szpitala w Dżeninie, zabijając przywódcę Hamasu i dwóch jego zastępców. Nikomu innemu nic się nie stało.

Dżenin od dziesięcioleci jest bastionem terrorystów. Często określany przez społeczność międzynarodową mianem "obozu dla uchodźców" (stałe budynki), jest to obszar w większości solidnych struktur, w których bojownicy ukrywają się wśród cywilnych mieszkańców, w tym kobiet i dzieci. Mohammad Walid Jalamna, przywódca Hamasu, który został zabity, planował kolejny atak na Izrael, z Zachodniego Brzegu.

imageTeraz trochę o akcji:

Komandosi z Szin Bet specjalnie szkoleni do operacji improwizacyjnych, często niepozorni ale niezwykle sprawni fizycznie z intuicją bojową wzięli udział w tej operacji specjalnej. W IDF mówi się, że takimi ludźmi opiekuje się bezpośrednio prorok Eliasz. Choć niepozorni mogą działać na całym świecie.

Nagrania z monitoringu pokazały początek operacji, jeden z operatorów pojawił się na wózku inwalidzkim, podczas gdy inni przebrali się za muzułmanki i pracowników medycznych.

https://twitter.com/i/status/1752298323183087974


Późniejsze zdjęcia pokazują następstwa, z plamami krwi w pokoju, w którym ukrywali się terroryści.

imageOrdynator szpitala krzyczał, twierdząc, że terroryści zostali zabici "z zimną krwią".

"Dokonali egzekucji trzech mężczyzn, gdy spali w pokoju" – powiedział agencji Reutera dyrektor szpitala, dr Naji Nazzal. "Egzekucję wykonano z zimną krwią, strzelając im prosto w głowy w pokoju, w którym byli leczeni".

Powiedział, że Basil Ayman Al-Ghazzawi był leczony od 25 października z powodu urazu kręgosłupa, który go sparaliżował.

Wspierana przez Iran grupa bojowników Islamskiego Dżihadu powiedziała, że bracia Al-Ghazzawi byli członkami jej zbrojnego skrzydła, podczas gdy Hamas potwierdził, że Dżalamna należała do jego Brygady Al-Kassam.

Co według dr. Naji Nazzal miało się stać, kiedy zdecydował się udzielić schronienia terrorystom, nie alarmując o tym władz? To był jego obowiązek!

Wojna nie jest ładna, a członkowie Hamasu i Islamskiego Dżihadu nie otrzymują specjalnego immunitetu w momencie, gdy trafiają do szpitala. Izrael powiedział, że zamierza wytropić i wyeliminować tych, którzy byli zaangażowani w ataki z 7 października, i planują kolejne.

Operacja ta, to maistersztyk... Nikt nie został zgwałcony. Nikt nie został ścięty. Nikt z cywilów nie zginął.

 Komando Szin Bet działało tak, jak powinni działać profesjonaliści.


...

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka