catrw catrw
341
BLOG

Brawurowa akcja odbicia izraelskich zakładników

catrw catrw Izrael Obserwuj temat Obserwuj notkę 21

Brawurowa akcja odbicia izraelskich zakładników

image


Ogromny sukces, złożonej misji wysokiego ryzyka...

https://twitter.com/i/status/1799460733962555435

https://x.com/i/status/1799394087210205315

https://twitter.com/i/status/1799391233002950916


Misja była planowana od tygodni przy użyciu "precyzyjnych danych wywiadowczych" i miała miejsce około godziny 11 rano czasu lokalnego w sobotę 8 czerwca 2024 roku, w sercu Nuseirat w środkowej Strefie Gazy.

Funkcjonariusze specjalnej jednostki antyterrorystycznej Policji Narodowej w Yamam wraz z agentami Szin Bet jednocześnie wtargnęli do dwóch budynków Hamasu, aby odbić trzech zakładników i jedną zakładniczkę, i ich ewakuować w bezpieczne miejsce. Żołnierze od tygodni przechodzili intensywne szkolenie w ramach przygotowań do misji ratunkowej.

Niestety, 36-letni starszy inspektor Arnon Zmora, oficer specjalnej jednostki antyterrorystycznej w Jamam, został ranny podczas osłaniania odwrotu, znalazł się w krzyżowym ogniu strażników Hamasu, a później zmarł, pozostawiając żonę i dwoje dzieci.

image


Kilka uwag na temat tej chirurgicznej operacji.

Plan został przemyślany w najdrobniejszych szczegółach, a IDF zbudowało modele budynków, aby pomóc w przygotowaniach do szturmu.

Hamas przetrzymuje zakładników w budynkach cywilnych, izraelski wywiad na podstawie działań osobowych był w stanie wskazać dwa z tych budynków w Nuseirat, gdzie przebywały rodziny z uzbrojonymi strażnikami Hamasu w środku.

Budynki były oddalone od siebie o około 650 stóp, a siły izraelskie zdecydowały się zaatakować oba budynki w tym samym czasie, ponieważ obawiały się, że Hamas może zabić zakładników w jednym z budynków, jeśli zobaczą, że drugi jest atakowany.

 Hamas przenosi zakładników z mieszkania do mieszkania. Lokalizacja musi być ustalona w czasie rzeczywistym.

Po odbiciu zakładnicy zostali przewiezieni helikopterem w bezpieczne miejsce.

Operacja była rano o 11 godzinie czasu lokalnego, na ulicach Nuseirat byli ludzie, jeździły samochody. Hamas w czasie ostrzału zastrzelił wielu cywilów co widać na materiałach filmowych.


image


catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka