Amor patriae nostra lex!
Adhibe rationem difficultatibus. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Niemiec, Moskal nie osiędzie, Gdy jąwszy pałasza, Hasłem wszystkich zgoda będzie I Ojczyzna nasza.
36 obserwujących
483 notki
342k odsłony
342 odsłony

Sztuka przez DUŻE ... s.

Wykop Skomentuj17

Nie wszyscy, ale pewnie część z czytelników była kiedyś w muzeum sztuki lub w galerii. Czyli tam, gdzie wiszą obrazy.
Prawie każdy chciał podejść tak blisko, jak się tylko da, aby z najmniejszej odległości przypatrzeć się, jak to jest zrobione. Niestety barierki, szyby pancerne uniemożliwiają zbliżenie czubka własnego nosa do arcydzieła, a teraz dochodzą do tego jeszcze ograniczenia z powodu koronawirusa.


Otóż jest jeden wyjątek.
Bez wychodzenia z domu możemy obejrzeć każde pęknięcie werniksu na obrazie, a oddalając się nieco możemy zobaczyć każde pociągnięcie pędzla mistrza na jednym z najsławniejszych dzieł Rembrandta zatytułowanym Straż Nocna.
Wszystko jest tu:


http://hyper-resolution.org/Nightwatch


Miłego oglądania i klikania.

Ach, chciałoby się obejrzeć, takie detale np. w Bitwie pod Grunwaldem, albo w Panoramie Racławickiej, lecz niestety pieniądze za podatek reprograficzny trafią do cwaniaków, zarządzającymi prawami pozbawionych talentu nieudaczników. A tak przy okazji zapytam się tych pozbawionych talentu nieudaczników:
Ile wzrosły wasze tantiemy po wprowadzeniu ACTA2?
Czy podoba wam się skandynawski model zarządzania prawami autorskimi?


Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura