w krainie erka
"wszędobylski propagator strachu, czyli (e)rka 1 a właściwie karawan diabła"
60 obserwujących
2401 notek
2273k odsłony
  323   4

konserwatywny backlash


Straszne rzeczy wypisujo na onetu:

https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/marza-by-zyc-na-utrzymaniu-meza-byc-zona-i-matka/bgt32kf


.. W pokoleniu młodych, wykształconych kobiet wyraźnie rysuje się grupa tych, które mają konserwatywne poglądy i w taki sam konserwatywny sposób chcą wychowywać swoje córki. Dziś mają po 20 lat, studiują, spotykają się ze znajomymi, podróżują. W niedziele idą na mszę, a w wyborach głosują na PiS. O uczestniczkach Strajku Kobiet mówią, że są "wynaturzone". Kiedy wyjdą za mąż, znikną z rynku pracy. Na długo. Czy będzie to pokolenie, które decyzje w ważnych dla siebie sprawach odda w ręce mężów i partnerów?


prof. Ewa Lisowska, wykładowczyni SGH w Warszawie, zwraca uwagę że towarzyszące nam od kilku lat zjawisko "konserwatywnego backlashu" to przez ten PiS, o czym alarmistycznie poinformowała Centrum Praw Kobiet:


Działania rządu sprzyjają wykluczaniu kobiet z rynku pracy i utrwalaniu tradycyjnego podziału ról w rodzinie. Zarówno polityka społeczna, której sztandarowym programem jest świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde dziecko w rodzinie, jak i polityka edukacyjna skoncentrowana na tradycyjnych wartościach, mają na celu wzmacnianie patriarchalnych stosunków społecznych, w których kobiety są przede wszystkim matkami i realizują się w sferze rodzinnej. Mężczyźni natomiast są pracownikami i głównymi dostarczycielami środków finansowych na utrzymanie rodziny.


tag: udręka


-

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo