W służbie Ojczyźnie!
"Jestem Polakiem - więc mam głównie polskie obowiązki"
5 obserwujących
40 notek
30k odsłon
205 odsłon

Przecież nic się nie stało!!!

Wykop Skomentuj7

Artykuł ten ma stanowić pewną próbę skrótowego podsumowania liberalno-centrolewicowych rządów w Polsce w latach 1990 - 2015, które kontynuowały rozpoczęty przez reformy Balcerowicza program dostosowania strukturalnego Polski do warunków neoliberalnej globalizacji. Dla potrzeb propagandowych nowego systemu stworzono niedorzeczne i absurdalne slogany podniesione do rangi dogmatu, które miały być odpowiedzią na narastające problemy społeczne i ekonomiczne, które ten system powodował a które sprowadziły Polskę do statusu państwa neokolonialnego. W ten właśnie sposób stworzono państwo z kartonu, które w większości dziedzin życia funkcjonowało tylko teoretycznie. 

Kolorem żółtym oznaczyłem jaka była odpowiedź rządowej propagandy na pogłębiające się problemy społeczno-ekonomiczne w Polsce, które dotyczyły coraz większej liczby Polaków. Odnosiłem wtedy nieodparte wrażenie, że przewodnia rola komunistycznej partii w poprzednim systemie, została tutaj zastąpiona przewodnią rolą globalnych korporacji, które stały się przewodnią siłą gospodarki i które to decydowały o tym, na jakich warunkach będą pracowali Polacy w swoim kraju.


 • Recepta na walkę z ponad 2 mln bezrobociem w Polsce 

Bezrobocie jest skutkiem ukrytego przerostu zatrudnienia. Ludzie powinni być bardziej mobilni w poszukiwaniu pracy. Stworzyliśmy warunki do poszukiwania pracy za granicą dla tych Polaków, którzy nie będą mogli znaleźć pracy w kraju — Nic się nie stało!

 • Polska liderem tymczasowego zatrudnienia w UE

Mamy wolny rynek gdzie coraz więcej pracowników pracuje na umowach krótkoterminowych, co jest światową tendencją, lepsze takie zatrudnienie niż bezrobocie — Nic się nie stało!

 • Wzrost zadłużenia systemu emerytalnego na skutek stałego wzrostu umów śmieciowych. 

Polacy zbyt krótko pracują i coraz dłużej żyją. Dlatego zgodnie z unijnym zaleceniem, należy w Polsce podwyższyć wiek emerytalny do 67 roku życia.

 • Masowa wysprzedaż majątku narodowego

Nie ma potrzeby utrzymania politycznego nadzoru nad Spółkami Skarbu Państwa, które powinny zostać sprywatyzowane. Pieniądze z ich sprzedaży trafią do budżetu państwa — Nic się nie stało!

 • Likwidacja większości kopalń na Śląsku 

Górnictwo w Polsce musi być rentowne. W branży górniczej pracuje zbyt wielu górników, przez co górnictwo nie jest konkurencyjne i przegrywa z zagraniczną konkurencją. Bank Światowy udzieli kredytów na zreformowanie polskiego górnictwa a zwolnieni górnicy, mogą znaleźć pracę w specjalnych strefach ekonomicznych  — Nic się nie stało! 

 • Handel wierzytelnościami zadłużonych szpitali opłacalnym biznesem

Szpitale zostały zadłużone, ponieważ były publiczne, należy więc szpitale sprywatyzować oraz oddać w zarządzanie prywatnych spółek co poprawi ich funkcjonowanie — Nic się nie stało!

 • Likwidacja medycznych szkół zawodowych

Skoro UE nie uznaje polskich dyplomów pracowników medycznych personelu średniego, chcących podjąć pracę w tym zawodzie za granicą, należy zmienić te przepisy, dostosowując do wymogów UE- Nic się nie stało!

 • Niska jakość świadczeń publicznej służby zdrowia

Rozwija się rynek prywatnej służby zdrowia, z którego chce korzystać coraz więcej Polaków, poza tym teraz już można się leczyć też w innych krajach UE- Nic się nie stało!

 • Stworzenie specjalnych stref ekonomicznego wyzysku

Specjalne strefy ekonomiczne są podstawą ekonomicznego rozwoju kraju a tania siła robocza naszym atutem w dobie globalnej konkurencji — Nic się nie stało!

 • Przewodnia rola zagranicznych inwestorów w gospodarce i państwie 

Należy tworzyć jak najlepsze warunki dla działalności zagranicznych inwestorów przez wprowadzenie korzystnych dla nich zmian podatkowych oraz dotyczących zatrudnienia pracowników po to by chcieli oni inwestować w Polsce swój kapitał. Rolą państwa jest ochrona ich interesów — Nic się nie stało!

 • Rosnąca armia pracujących biedaków

Nie można podwyższyć za bardzo minimalnego wynagrodzenia, bo przedsiębiorcy nie będą chcieli takich pracowników zatrudniać. Najprostsze prace fizyczne nie muszą być dobrze wynagradzane, bo tacy pracownicy nie są przecież specjalistami— Nic się nie stało!

 • Gwałtownie narastające rozwarstwienie społeczne

To normalne zjawisko w gospodarce rynkowej. W krajach Ameryki Łacińskiej jest jeszcze gorsza sytuacja— Nic się nie stało!

 • Wprowadzenie pasożytniczego systemu OFE gwarantującego w praktyce głodowe emerytury

Publiczny system emerytalny jest niewydolny i zagrożony bankructwem, dlatego też należy rozpocząć jego prywatyzację, aby Polacy mieli wyższe emerytury. OFE inwestują w rozwój rynku kapitałowego w Polsce. Nic się nie stało!

 • Wprowadzenie lichwiarskich pożyczek- powstanie pętli zadłużenia

Rynek pożyczkowy w Polsce należy rozwinąć. Pożyczkobiorcy powinni dobrze czytać jakie umowy podpisują. Mamy wolny rynek i państwo nic w tej sprawie nie może zrobić — Nic się nie stało!

 • Sprzedaż mieszkań wraz z ich lokatorami

Istnieje święte prawo własności. Niezadowoleni lokatorzy zawsze mogą skorzystać z dochodzenia swoich praw na drodze sądowej. Istnieją wolne sądy, więc państwo ma w tej sprawie związane ręce. Nic się nie stało!

 • Niewydolny wymiar sprawiedliwości

Rolą sądownictwa jest zachowanie niezależności i niezawisłości i tylko sądy mają prawo decydować, co jest sprawiedliwe. Najważniejsze jest to, aby pozostały niezależne od decyzji polityków. Kwestię ewentualnej reformy wymiaru sprawiedliwości należy pozostawić niezależnym sądom. Nic się nie stało!

 • Ograniczenie i likwidacja transportu publicznego poprzez likwidację połączeń kolejowych i autobusowych

Trzeba dbać o zachowanie rentowności, możemy też przesiąść się do samochodu. Nic się nie stało!

 • Brak finansowego wsparcia polskich rodzin

Nie ma pieniędzy na socjalne rozdawnictwo. Jesteśmy krajem na dorobku. Nic się nie stało!

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka