136 obserwujących
4483 notki
1900k odsłon
  90   0

Całkowita zmiana tematu


Największym źródłem energii elektrycznej w Niemczech w mijającym roku 2021 był oficjalnie wyklinany i potępiany (dobrze, że nie … palony na stosie!) węgiel. Ba, nawet wzrósł jego udział w miksie energetycznym z 26 do 31%. Przy całym szacunku dla wiatraków, które w dużych ilościach widzimy jadąc przez Niemcy. Analogia z don Kichotem nasuwa się sama. Skądinąd trzecim źródłem energii w RFN jest atom, który też już zaczyna być na indeksie. Skoro więc ze względów ideologicznych węgiel i elektrownie jądrowe dostaną bana, to czy nasi zachodni sąsiedzi będą ogrzewać się przy ogniskach? Sorry za ironię, ale podejście „ideolo” do gospodarki, w tym energetyki, przynosi opłakane skutki.
 
Całkowita zmiana tematu. Od chleba do nieba.  Dawny  brytyjski żart o tym, czym różni się Kościół Katolicki od anglikańskiego. Otóż w Kościele Katolickim jest 10 przykazań, a u anglikanów – 10… sugestii. Cóż, na ile dzisiejszy kościół podlega „anglikanizacji”? Zapytajcie w Watykanie. Kto pyta – nie błądzi.
 
Całkowita zmiana tematu. Rada Warszawy nie chce Ronda Dmowskiego – chce ronda kobiet. Z wrodzoną mi nieśmiałością przypominam, że to Dmowski i jego obóz nie tylko w całości opowiedział się za przyznaniem praw wyborczych kobietom, co w Polsce nastąpiło w 1919 roku, czyli tuż po pierwszej wojnie światowej (a we Francji w 1946, czyli tuz po II wojnie światowej…), ale wręcz miał więcej kobiet-posłanek niż lewica. Skądinąd na liście prawicy w pierwszych wyborach w II Rzeczypospolitej kobieta była na trzecim miejscu, zaraz po Paderewskim i Dmowskim właśnie. Była to Gabriela Balicka, wdowa  po  Zygmuncie Balickim. Problem polega na tym, że ci, którzy chcą wysiudać Dmowskiego z jego ronda są nie tylko ideologami, ale też w dużej mierze historycznymi ignorantami.
 
Całkowita zmiana tematu. Tusk i samobójstwo. Ściślej: nie tyle jego samobójstwo polityczne (to może też), ale namawianie do tego bliźnich. Czyżby opozycja i jej media zapomniały, że art. 151. KK uznaje namawianie do samobójstwa za przestępstwo? Pra-wo-rządność! Pra-wo-rząd-ność!

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (03.01.2022)

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo