Blog
Silna Polska w Europie Narodów
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki Eurodeputowany. Polityk PiS.
109 obserwujących 3076 notek 1487364 odsłony
Ryszard Czarnecki, 7 października 2017 r.

Jedna Polska - wiele frontów

210 4 0 A A A


W polityce międzynarodowej to był gorący tydzień. Weszliśmy weń wywiadem Junckera dla niemieckiego „Bilda” o tym, że Polski i Węgier nie należy karać za odmowę przyjęcia imigrantów spoza Europy (choć między wierszami było... na razie). Ale już po kilku dniach grający w tym tandemie „złego policjanta” Timmermans potwierdził, że będzie przemawiał na Komisji „swobód obywatelskich” (!) europarlamentu – oczywiście w sprawach praworządności Polski...


W PE była debata oBrexicie. Warto zauważyć, że Polska jest w uprzywilejowanej sytuacji, bo tylko my jesteśmy z rządzącymi Wielką Brytanią konserwatystami w jednej frakcji politycznej w PE co, rzecz jasna, wykorzystujemy w interesie naszych rodaków mieszkających na Wyspach.


Kolejna debata w PE o Katalonii pokazała, że żadne państwo, ani żadna większa frakcja polityczna nie chce dezintegracji terytorialnej jakiegokolwiek kraju w Europie – bo byłoby to otwarcie „puszki Pandory”. My też powinniśmy pamiętać o Rosji, dla której ruchy separatystyczne na Górnym Śląsku są prezentem z nieba (albo raczej z piekła). Walka o Polskę, jak widać, toczy się na wielu frontach.


*komentarz ukazał się w "Gazecie Polskiej Codziennie" (07.10.2017)

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

historyk, dziennikarz, działacz sportowy, poseł na Sejm I i III kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, były wiceminister kultury, były przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej i minister – członek Rady Ministrów; wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @OBSERWATOR24 Dziękuję, niedługo wydam książkę z takimi właśnie reportażami.
  • @TEODOR49 Dziękuję za dobre słowa.
  • @MAREK.W Dziękuję za miłe słowa. Co do Rosji: niestety, znacznie dłużej niż rok...

Tematy w dziale Polityka