127 obserwujących
3703 notki
1720k odsłon
85 odsłon

Czarnecki w Radiu Maryja

Wykop Skomentuj1

Zaproszono mnie do skomentowania w Radiu Maryja kolejnej peregrynacji do Brukseli posłanki Kidawy-Błońskiej. Cieszę się, że jestem w toruńskim RM dość częstym gościem. Oto moja wypowiedź:


„Trochę dziwne, że Małgorzata Kidawa-Błońska, która walczy o głosy Polaków w Polsce pokazuje się w Brukseli po raz drugi w ciągu tygodnia czy 10 dni. Tak jakby Bruksela była dla  niej takim specjalnym punktem odniesienia” – mówi w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. 

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się w poniedziałek w Brukseli z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Na wspólnej konferencji b. premier wyraził dla niej poparcie. Ocenił, że Kidawa-Błońska na stanowisko premiera to najlepsza decyzja. 

Europoseł PiS-u Ryszard Czarnecki zwraca uwagę, że Małgorzata Kidawa-Błońska tuż przed wyborami dwukrotnie odwiedza Brukselę. Polityk przypomina, że niedawno kandydatka na premiera spotkała się z szefową Komisji Europejskiej. 

 – Z kuluarów słyszeliśmy, że (podczas tego spotkania – red.) wręczyła listę osób, które powinny pracować w instytucjach unijnych, ale zaraz po tym spotkaniu liderzy PO wyszli i polskim dziennikarzom powiedzieli, że Bruksela powinna ingerować w nasze sprawy wewnętrzne, a nawet – jak to pan Grzegorz Schetyna podkreślił – nie powinna dawać pieniędzy Polsce, jeśli nie będzie przestrzegana praworządność, według ich definicji praworządności – mówi Ryszard Czarnecki. 

 Europoseł zaznacza, że to „trochę dziwne, że polityk, który walczy o głosy Polaków w Polsce pokazuje się w Brukseli po raz drugi w ciągu tygodnia czy dziesięciu dni”. 

 – Tak jakby Bruksela była dla niej takim punktem odniesienia – podkreśla. 

 

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka