inskrypcje
W poszukiwaniu woli mocy...
9 obserwujących
252 notki
30k odsłon
  96   0

(180) Odziera się nas z podmiotowości...

Apollo to starożytnych Greków bóg życia, a Tanatos to starożytnych Greków bóg śmierci. Nie byli braćmi, choć zwykle obok siebie chadzali. Bratem Tanatosa był Hypnos, który ze swym synem Morfeuszem czynili co mogli, by ludzi mamić, tumanić, przestraszać. Mam wrażenie, że już bez bogów starożytnej Grecji wielu z nas żyje jak we śnie, lub w malignie nie dostrzegając realu, w którym górę biorą spóźnieni słudzy Tanatosa, Hypnosa, Morfeusza pozbawiający nas Polaków podmiotowości. Spóźnieni słudzy Tanatosa, Hypnosa i Morfeusza nadal wpływają na świadomość/nieświadomość nie tylko Polaków, którzy najczęściej ulegają lenistwu i brakowi gotowości uczenia się.

Za Gregory Batesonem:

Uczenie się drugiego stopnia – sposób w jaki wiedza uczy myśleć zależny od struktury zbiorowości w jakiej żyje „uczeń”, „student” i struktury procesu uczenia się „ucznia”, „studenta”, ale i od charakteru ich relacji z osobami znaczącymi.

Osoba nabiera nawyku poszukiwania kontekstów i sekwencji wykorzystując zwykle podpowiedzi panów, wójtów, plebanów i karczmarzy - raczej jednego rodzaju nawyku, bezrefleksyjnego podrzuconego przez „górę” „akcentowania” potoku zdarzeń w określony sposób, czynienia pewnych sekwencji wypadków „sensowymi”. Najczęściej takie nawyki w szybko zmieniającym się realu prowadzą na manowce…


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo