"Egzorcyzmy siostry Ann" już w kinach. O czym jest horror?

28 października miała miejsce premiera filmu "Egzorcyzmy siostry Ann". (fot. Filmweb)
28 października miała miejsce premiera filmu "Egzorcyzmy siostry Ann". (fot. Filmweb)
W piątek premierę miał film "Egzorcyzmy siostry Ann" w reżyserii Daniela Stamma, opowiadający o zakonnicy, która jest przekonana, że jej powołaniem jest walka z demonami. Zasady kościelne wskazują jednak, że egzorcyzmami zajmować się mogą jedynie księża, a dla kobiet spotkania z demonami są dużo bardziej niebezpieczne. Siostra Ann jednak nie może oprzeć się swojemu pragnieniu.

Wyjątkowy dar siostry Ann

Siostra Ann jest pewna o swoim powołaniu, jakim jest walka z demonami. Jest świadoma posiadania wyjątkowego daru, nabytego wskutek dramatycznych przeżyć z dzieciństwa. Kościelne zasady mówią jednak, że egzorcystami mogą być jedynie księża, a dla kobiet spotkania z duchami są nieporównywalnie bardziej niebezpieczne. Nie jest to jednak przeszkoda dla Ann, dla której pragnienie silniejsze jest od strachu i rozsądku.

Spotkanie z demonem

Mistrz i mentor Ann zezwala jej na udział w procesie szkolenia egzorcystów, jednak jednie z pozycji obserwatorki. W trakcie jednej z sesji główna bohaterka doświadcza obecności niezwykle mocnego demona, będącego trudnym przeciwnikiem dla początkujących egzorcystów. Okazuje się, że jedyną osobą, która jest zdolna stawić mu czoła jest siostra Anna, gdyż nie jest to ich pierwsze spotkanie.

Film z pewnością przypadnie do gustu fanom kina grozy i emocjonujących seansów. "Egzorcyzmy siostry Ann" swoją premierę miały w piątek 28 października.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura