164 obserwujących
1963 notki
4751k odsłon
4859 odsłon

Mój komentarz do wypowiedzi Tuska o „wypierpolu”

Wykop Skomentuj372

Brak poczucia humoru jest największym ludzkim nieszczęściem (Oscar Wilde)

Portal internetowy Salon24 news – vide: https://get.x-link.pl/971fd7ee-1e3f-721d-da57-62210f60013b,525b4935-9721-13ca-d6b5-01b18f0f9791,embed.html intormuje :

Tusk : Polsce nie grozi polexit, Polsce grozi „wypierpol”…

Mój komentarz:

W świetle tego, co od dłuższego czasu wyprawiają polskie władze państwowe stymulowane przez partię rządzącą Jarosława Kaczyńskiego ekceważąc unijne dyrektywy oraz łamiąc, bądź obchodząc prawo Unii Europejskiej, - po prawdzie dziwię się, że nas ta Unia jeszcze ze swych szeregów nie „wypierpoliła”.

Dlaczego?

Otóż, czy się to komuś podoba, czy nie, w wyniku ogólnokrajowego referendum unijnego, Polska oficjalnie wstąpiła do Unii Europejskiej, a tym samym zobowiązała się do przestrzegania prawa unijnego, które jest nadrzędne w stosunku do prawa polskiego.

Co zatem należałoby zrobić?

Ponieważ naczelną dewizą rządzącej partii Jarosława Kaczyńskiego jest hasło BÓG HONOR OJCZYZNA uważam, że PiS powinien zagrać w otwarte karty, a Polska powinna oddać Unii Europejskiej pieniądze, które do tej pory od Unii dostała, z potrąceniem składek, które już wpłaciła do kasy brukselskiej, - i oficjalnie ogłosić, że Polska występuje z Unii Europejskiej.

I wtedy, podług tego, co mnie moja śp. Mama uczyła, - wszystko będzie po Bożemu, Honorowo i Uczciwie, zaś Naród polski nie będzie się musiał przed nikim wstydzić.

I to by było na tyle.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum

Żeby wszystko było jasne informuję, że w czasie rządów Donalda Tuska napisałem ponad tysiąc bezlitośnie krytycznych notek o Platformie Obywatelskiej, co wtedy błędnie zinterpretowano, iż jestem pisowcem, którym nigdy nie byłem i być nie zamierzam.

Post Post Scriptum

Czytam komentarze "ortodoksyjnych pisowców", powtarzam "ortodoksyjnych", - i tak sobie myślę, że ich organizmy składają się w 10-ciu procentach z wody, a reszta to toksyny irracjonalnie wynaturzonej nienawiści, do wszystkich inaczej niż oni myślących.

Zapewne części z Państwa nie podoba się, że niektórych komentatorów "spuszczam po brzytwie". Otóż pragnę wyjaśnić, że przykład biorę z góry, bo właśnie kątem oka podglądam jak sejmowa marszałkini pani Elżbieta Witek słowami "następny proszę" bez obciachu "spuszcza po brzytwie" kolejnych posłów opozycji.

Wykop Skomentuj372
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka