197 obserwujących
2534 notki
5672k odsłony
  1352   0

Dlaczego nie poprę ruchu Rafała Trzaskowskiego „Wspólna Polska”?

Rafał Trzaskowski zaprezentował dziś ruch „Wspólna Polska” Fot. PAP/Radek Pietruszka
Rafał Trzaskowski zaprezentował dziś ruch „Wspólna Polska” Fot. PAP/Radek Pietruszka

I jeszcze jedna ważna sprawa. Musi Pan dać sygnał Polakom, że w tworzonej przez Pana nowej Solidarności jest miejsce dla Polaków o poglądach zarówno liberalnych, jak konserwatywnych. Musi Pan też jak od zarazy stronić od „życzących Panu dobrze” pośredników i doradców partyjnych. Bo stać Pana na samodzielność, gdyż w kampanii prezydenckiej pokazał Pan, że w przeciwieństwie do skażonego komuną starszego pokolenia potrafi myśleć niezależnie!  A jak się Panu uda, pokaże Pan Europie i Światu, że można skończyć raz na zawsze z Polską zarażoną myśleniem rodem z epoki minionej.

Bo prawda jest taka, że jeśli tylko są środki finansowe, zapóźnienia natury technologiczno gospodarczej można nadrobić w ciągu jednej dekady. Znacznie gorzej natomiast przedstawia się sprawa „przestawiania się” na tak zwane „nowoczesne myślenie”, gdyż zmiany ludzkiej mentalności mają ogromną bezwładność, a co więcej, tempo tych zmian zależy od wieku generacji takim zmianom poddawanych. I trzeba powiedzieć otwarcie, że obecne pokolenie „60 Plus”, a więc zarówno Donald Tusk, jak Jarosław Kaczyński, - jest już mentalnie niereformowalne, bądź reformowalne w stopniu poważnie ograniczonym. Bowiem ludzie tej kategorii wiekowej nie są już w stanie dostosować do nienotowanego dotąd przyśpieszenia rozwoju cywilizacji, jakie nastąpiło w ostatnich dwudziestu latach i wciąż następuje.

Te nowe warunki pociągają za sobą konieczność, by ludzie kierujący naszym państwem charakteryzowali się idącym z duchem czasu nowoczesnym myśleniem, kompatybilnym z tempem i specyfiką dokonujących się zmian. A ten warunek spełniają tylko młode i średnie pokolenia Polaków, które, jak pokazały wyniki wyborów prezydenckich  obdarzyło zaufaniem Rafała Trzaskowskiego, który ma realne szanse stworzenia z tym właśnie pokoleniem nowej Solidarności”, wszakże pod warunkiem, że Trzaskowski odetnie się całkowicie, powtarzam całkowicie, zarówno od PiS-u, jak Platformy Obywatelskiej.

A jeśli Rafał Trzaskowski swoim ruchem przyczyni się do reanimacji Platformy Obywatelskiej to z jego nowej Solidarności zostanie, że przywołam słowa klasyka: "Ch...j, dupa i kamieni kupa", - a hamująca rozwój naszego państwa wojna między wymieniającymi się władzą w systemie wahadłowym Platformą Obywatelską i Prawem i Sprawiedliwością nigdy się nie skończy…”, koniec cytatu z lipca br.

Słowem tak, jak przypuszczałem, Rafał Trzaskowski nie jest zdolny do odpępowienia się od Platformy Obywatelskiej, - więc ja jego ruchu „Wspólna Polska” z pewnością nie poprę

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego Państwa)

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka