173 obserwujących
2275 notek
5275k odsłon
1162 odsłony

Jak napisałem, co myślę o Trumpie, - to mnie pisowscy ortodoksi zbluzgali i wydrwili

Republikańska tłuszcza plądrująca pomieszczenia Kapitolu
Republikańska tłuszcza plądrująca pomieszczenia Kapitolu
Wykop Skomentuj61

To, co się wczoraj wydarzyło w Waszyngtonie wstrząsnęło całym światem, który jednym głosem potępił szturm zwolenników Trumpa na Kapitol będący amerykańską Cytadelą Wolności i, co tu dużo mówić, - ostatecznie i nieodwracalnie skompromitowało Donalda Trumpa jako Prezydenta Stanów Zjednoczonych, jako polityka i jako człowieka, który nie potrafi przegrywać, - czego najlepszym świadectwem jest choćby fakt, że Twitter zablokował nagranie ze skierowaną do zwolenników prezydenta wypowiedzią, w której Trump wzywa do rozejścia się spod waszyngtońskiego Kapitolu mówiąc równocześnie o „skradzionych wyborach”, a nagranie to usunął także Facebook i YouTube.

Słowem szturm, jak to nazwał prezydent elekt Joe Biden "tłuszczy " na Kapitol potępił cały świat i znakomita większość światowych głów państwa, - (Sic!) z wyjątkiem polskiego prezydenta Andrzeja Dudy, który oświadczył publicznie, że wydarzenia w Waszyngtonie to wewnętrzna sprawa Stanów Zjednoczonych, zaś telewizyjne stacje TVP1 oraz TVP Info stają na głowie, żeby zawstydzającą postawę Trumpa wybielić, - i aż miło popatrzeć jakie potrójne flipy i aksle spanikowani redaktorzy: Holecka i Rachoń w tym celu wykręcają, - ale moim zdaniem już tylko spirala śmierci i pozostała.

Ponieważ postawa prezydenta Dudy nie przynosi chwały polskiemu państwu, - jako obywatel zatroskany o dobre imię Polski na forum międzynarodowym, a także, jako niezależny bloger oddany sprawom ważnym dla naszego państwa, - w nadziei na refleksję: Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, rządu Mateusza Morawieckiego oraz prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego, a także Czytelników mojego blogu, - postanowiłem przypomnieć, co pisałem w sierpniu 2019 w notce pt. „Nie ze mną takie numery, Donald! ” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/979715,nie-ze-mna-takie-numery-donald  (osiemdziesiąt sześć tysięcy odsłon i dziesiątki komentarzy).

Oto cały tekst, rzeczonej notki z sierpnia 2019, cytuję:

Portal internetowy Salon24 news – vide:  https://www.salon24.pl/newsroom/979676,jest-program-wizyty-donalda-trumpa-w-polsce-bedzie-przemawiac-na-placu-pilsudskiego informuje:

„Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski omówił plan wizyty Donalda Trumpa od 31 sierpnia 2019. Amerykański prezydent wygłosi ważne przemówienie na placu Piłsudskiego - wystąpi obok Andrzeja Dudy i Franka Waltera Steinmeiera.
Główne i międzynarodowe obchody wybuchu II Wojny Światowej odbędą się 1 września w Warszawie. - Spodziewamy się obecności 40 delegacji zagranicznych, tj. około 250 gości z całego świata w tym prezydentów, premierów, przewodniczącch parlamentów, ministrów spraw zagranicznych, ministrów obrony narodowej, a także specjalnych wysłanników rodzin królewskich z Europy. Wszyscy oni będą gośćmi pana prezydenta podczas tych uroczystości tutaj, w Warszawie - poinformował Krzysztof Szczerski.
Centralne uroczystości rozpoczną się o godzinie 12 na placu Piłsudskiego. Nie zabraknie tam Andrzeja Dudy w otoczeniu prezydentów USA i Niemiec: Donalda Trumpa i Franka Waltera Steinmeiera. Politycy będą przemawiać do zgromadzonych tłumów…” (przypis autora dzisiejszej notki: prezydent Donald Trump nie przyjechał wtedy do Polski, z powodu zbliżającego się do Florydy huraganu „Darion”)

Mój komentarz:

W dniu 6 lipca 2017, w historycznym przemówieniu wygłoszonym u stóp Pomnika Powstania Warszawskiego, Donald Trump nawiązał do wiekopomnych słów Jana Pawła II wygłoszonych do Polaków w dniu w dniu 2 czerwca 1979 na ówczesnym Placu Zwycięstwa, dziś Piłsudskiego: „Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!....”. A gdy w chwilę później amerykański Prezydent przywołał słowa polskiej pieśni religijnej „My chcemy Boga” odśpiewanej wówczas w Warszawie przez setki tysięcy wzruszonych Polaków, myślałem, że mi serce ze wzruszenia pęknie.

Tyle o przemówieniu Donalda Trumpa przed pomnikiem Powstania Warszawskiego w dniu 6 lipca 2017, które wtenczas wywarło na mnie ogromne wrażenie, ale jak życie później pokazało wiele wskazuje na to, że się wtedy dałem Trumpowi w konia zrobić.

Bo życie pokazało w międzyczasie, ile były warte tamte słowa amerykańskiego prezydenta i nie byłbym sobą, gdybym nie przypomniał, co wydarzyło się od tamtego czasu.

Mam na myśli podrywające autorytet rządu Prawa i Sprawiedliwości brutalne ustawienie do pionu władz polskich przez Kongres Stanów Zjednoczonych w sprawie ustawy o IPN-ie dokonane wskutek interwencji Izraela; moim zdaniem mocno przesadzone i lizusowskie wobec już wtedy atakującego dyplomatycznie Polskę Izraela oświadczenia Kongresu USA w sprawie łamania demokracji w Polsce; bezdyskusyjne (dlaczego?) podpisanie przez prezydenta Donalda Trumpa ustawy 447; przysłanie do Warszawy nowej pani Ambasador, co traktuję za policzek dla Polski; spotkanie prezydentów Trumpa i Dudy na żółtych fotelach w Białym Domu, które pokazało, jak mało Polska znaczy dla Stanów Zjednoczonych w kontekście tego, że Donald Trump to przede wszystkim biznesmen, a dopiero potem prezydent – vide sprzedanie Polsce za ciężkie pieniądze samolotów F35; - zaś opowiadanie o partnerskich stosunkach polsko amerykańskich można sobie moim zdaniem ewentualnie włożyć między bajki… itd., itp., itd.

Wykop Skomentuj61
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale