186 obserwujących
2425 notek
5497k odsłon
  1092   1

Makabryczna refleksja w związku z dzisiejszą prezentacją pisowskiego „Nowego ładu”

Ci dwaj panowie zaprezentowali dzisiaj kolejne gruszki na wierzbie w ramach pisowskiego „Nowego ładu” (Fot. Łukasz Krajewski / Agencja Gazeta)
Ci dwaj panowie zaprezentowali dzisiaj kolejne gruszki na wierzbie w ramach pisowskiego „Nowego ładu” (Fot. Łukasz Krajewski / Agencja Gazeta)

Kątem oka podglądam prezentację pisowskiego "Nowego ładu".

Premier Morawiecki właśnie aktorsko łamiącym się głosem oznajmia zwolnienie z podatku obywateli mających niskie emerytury.

Przypomnę Państwu tedy, co pisałem 5 lipca w opublikowanej na Salonie24 notce pt. "Seniorzy do urn! ", - vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1060437,seniorzy-do-urn , która była moim komentarzem do wypowiedzianych wtedy wiekopomnych słów Mateusza Morawieckiego, cytuję za panem Premierem:

"Ja cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. I to jest dobre podejście szanowni państwo. Bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać. Trzeba pójść na wybory. Tłumnie. Będą zachowane wszystkie wymogi sanitarne, bardzo adekwatne. Nic się nie stało teraz, nic się nie stanie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory...”, koniec cytatu.

Tę notkę zilustrowałem wtedy zdjęciem, które także pod moją dzisiejszą notką zamieściłem.

Proszę mi wybaczyć tę makabryczną refleksję, ale nie mogę patrzeć, jak ów kostyczny "zegarmistrz światła purpurowy"  po raz kolejny usiłuje zabełtać Polakom w głowach, - i dlatego oświadczam, że od tamtego czasu, kiedy z świadomie i pełną premedytacją naraził życie i zdrowie obywateli, - pan Mateusz Morawiecki już nie jest i nigdy nie będzie dla mnie wiarygodnym premierem.

Niniejszą notkę traktuję, jako społeczną powinność emerytowanego nauczyciela akademickiego oraz niezależnego blogera oddanego prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa.

Krzysztof Pasierbiewicz (Echo24)

Post Scriptum
To już dzisiaj moja druga notka, ale wziąłem sobie do serca apel Redakcji Salonu24, która na Stronie Głównej opublikowała tekst pt. „Morawiecki zdradził szczegóły Nowego Polskiego Ładu. Oglądaj i komentuj na żywo ” – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1135048,tak-wyglada-nowy-polski-lad-transmisja-na-zywo

Ups! Widzę, że Redakcja Salonu24 zmieniła tytuł wyżej zacytowanego apelu usuwając jego człon "Oglądaj i komentuj na żywo ", - lecz z pewnością wielu czytelników zdążyło przeczytać poprzedni tytuł.


Zobacz galerię zdjęć:

"Seniorzy do urn"
"Seniorzy do urn"
Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka