195 obserwujących
2461 notek
5567k odsłon
  846   0

Chocholi taniec pisowskiego vicemarszałka Sejmu z duchowym ojcem narodu

Do tych dwóch dżentelmenów już niebawen nawet Wiktor Orban się plecami odwróci!
Do tych dwóch dżentelmenów już niebawen nawet Wiktor Orban się plecami odwróci!

Wszyscy się zastanawiają, dlaczego pan Prezes milczy w sprawie odwołania wicemarszałka, którego nazwiska nie wymienię, bo się po jego, nie ma, co owijać w bawełnę chamowatej wobec białoruskiej opozycjonistki pani Swiatłany Cichanouskiej za niego zwyczajnie po ludzku wstydzę.

Ja natomiast uważam, że nie trzeba go odwoływać, a wręcz przeciwnie należy mu pozwolić, żeby się jak najczęściej wypowiadał.

Pytacie Państwo, dlaczego?

Otóż odpowiedź znajdziecie w parafrazie złowróżbnego wiersza Juliana Tuwima:

„Tańcowały dwa bęcwały ”

Tańcowały dwa bęcwały,
Jeden duży, drugi mały.
Jak ten duży zaczął krążyć,
To ten mały nie mógł zdążyć.

Jak ten mały nie mógł zdążyć,
To ten duży przestał krążyć.
A jak duży przestał krążyć,
To ten mały mógł już zdążyć.

A jak mały mógł już zdążyć,
Duży znowu zaczął krążyć.
A jak duży zaczął krążyć,
Mały znowu nie mógł zdążyć.

Mały bęcwał ledwo dychał,
Duży bęcwał go popychał,
Aż na ziemię popadały
Tańcujące dwa bęcwały…

Dlaczego tak uważam?

Bo kilkunastoletnia współpraca z potężną amerykańską korporacją – vide: https://m.salon24.pl/349c39925b5a4cb9ccc1dbe6c707695b,860,0,0,0.jpg nauczyła mnie, że ludzie o mentalności bohaterów niniejszej notki nie są już w stanie dostosować do nienotowanego dotąd przyśpieszenia rozwoju cywilizacji, jakie nastąpiło w ostatnich dwudziestu pięciu latach i wciąż następuje. Bowiem wiek XXI stał się wiekiem ekspansji coraz bardziej doskonałych technik generowania, gromadzenia, przekształcania i udostępniania informacji polityczno-gospodarczej natury, a zjawisko to nie ma precedensu w historii naszej cywilizacji.

Te nowe warunki pociągają za sobą konieczność zmiany mentalności i przestawienia się na idące z duchem czasu nowoczesne myślenie, kompatybilne z tempem i specyfiką dokonujących się zmian. Niestety ukształtowani mentalnie przez komunę bohaterowie niniejszej notki, którzy nie widzą potrzeby poznawania świata, - nie są już w stanie nadążyć za Europą pierwszej prędkości, i dlatego zamknęli się w hermetycznej bańce post-komuszej mentalności, tkwiąc w jakże błędnym przekonaniu, nie muszą z nikim współpracować i utrzymywać dobrych stosunków międzynarodowych, bo wszystko mogą zrobić sami.

A to prowadzi Polskę do wyalienowania z Unii Europejskiej i mentalnej nihilizacji rządzących oraz złudnego przeświadczenia, że Polska jest samowystarczalna, a Polacy sobie sami ze wszystkim bez niczyjej pomocy poradzą, - by tylko wspomnieć sztandarowe hasło PiS-u „Damy radę!”.

A to z kolei będzie skutkowało tym, że wszystkie rozwinięte kraje demokratyczne odwrócą się do nas plecami, zaś w Polsce nastąpi katastrofa, jakiej jeszcze świat nie widział.

Dlaczego?

Bo szef obecnie rządzącej partii, oraz pisowski wicemarszałek Sejmu w dalszym ciągu nie widzą potrzeby otwierania się na świat, a mówiąc dokładniej poznawania procedur i reguł prawnych polityczno-gospodarczej natury, jakie obowiązują we współczesnej Europie i Świecie. Nie mają również bladego pojęcia, jakich narzędzi i praktyk używa się obecnie w światowej polityce – czytaj więcej: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/959742,patogennie-surrealne-fantasmagorie-ministra-patryka .

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum

Tym, którym się ta notka nie spodobała oświadczam, że wypowiedź marszałka Terleckiego radzącego Cichanouskiej, żeby "szukała pomocy" w Moskwie, jest chamstwem w najczystszej postaci i na takie chamstwo nie można dżentelmeńsko odpowiadać, bo inaczej rzeczony marszałek nie zrozumie. Rodacy pani Cichanouskiej gniją w więzieniach, gdzie są torturowani. Jakieś pytania? Nie pisałbym tej notki, ale pan marszałek zachował się haniebnie wobec pani Swiatłany Cichanouskiej, jako opozycjonistki, a także jako kobiety. Zachowanie pana Terleckiego wobec Swiatłany Cichanouskiej jest tak samo haniebne, jak zachowanie pani Krystyny Pawłowicz wobec Pierwszej Damy Republiki Francuskiej pani Brigitte Macron - vide: http://nczas.com/wp-content/uploads/2019/02/Twitt-Macron_Paw%C5%82owicz.jpg .Takie są standardy pisowskie.

Post Post Scriptum

Mam nadzieję, że Admini odświeżonego Salonu24 staną na wysokości zadania i wykażą się odwagą oraz poczuciem humoru, - i zakwalifikują niniejszą notkę do kategorii tematycznej "Polityka Zagraniczna".

Lubię to! Skomentuj77 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale