192 obserwujących
2789 notek
6042k odsłony
  841   0

Chamowata subkultura bazarowo podwórkowa na Stadionie (Sic!) Narodowym

"Swój chłopak z podwórka", jak pisze "redaktor" Piotr Dobrowolski
"Swój chłopak z podwórka", jak pisze "redaktor" Piotr Dobrowolski

Portal internetowy Salon24, - vide: https://www.salon24.pl/u/sport/1164549,murem-za-kamilem-angielscy-psychole-zycza-glikowi-i-jego-rodzinie-smierci opublikował notkę pt. „Murem za Kamilem! Angielscy psychole życzą Glikowi i jego rodzinie śmierci ”, autorstwa „dziennikarza” sportowego Piotra Dobrowolskiego specjalizującego się w tematyce piłkarskiej.

Redaktor Piotr Dobrowolski pisze między innymi:

Kamil Glik nigdy nie pęka. Tym bardziej, że Glik ma opinię piłkarza, który nigdy nie odstawia nie tylko nogi, ale i głowy i nie boi się żadnego przeciwnika. To taki swój chłopak z podwórka, który nie da sobie w kaszę dmuchać, a za drużynę narodową dałby się pokroić…

Pan "redaktor" Dobrowolski pisze o „swoim chłopaku z podwórka ”, jak zaś na podstawie wielu zachowań Kamila Glika nazwałbym tego piłkarza typowym przedstawicielem polskiej subkultury bazarowo podwórkowej.

Chodzi mi o to, że po upadku komuny, kiedy nas Pan Bóg „pokarał wolnością” kulturę polską o korzeniach przedwojennych szlag trafił, gdyż wraz z nastaniem prostackiej Trzeciej Rzeczpospolitej, a później wychowanej na telewizji publicznej niejakiego Kurskiego Jacka jeszcze bardziej chamskiej Czwartej Rzeczpospolitej, - rozpleniło się w Polsce zjawisko, które świetny bloger Salonu24 piszący pod nickiem @Marek Różycki jr., moim zdaniem genialnie nazwał „schamieniem rozsianym ”, o czym najlepiej świadczy fakt, że podczas środowego meczu Polska – Anglia, w momencie gdy angielscy piłkarze przyklęknęli na murawie w proteście przeciwko rasizmowi i dyskryminacji, kilkadziesiąt tysięcy siedzących na trybunach, jak pisze "redaktor" Dobrowolski godnych naśladowania „swoich chłopaków z podwórka ” dosłownie zawyło w wyrazie iście wynaturzonej nienawiści, a gwizdom nie było końca, - zaś to zawstydzające zachowanie polskich kibiców przejdzie do historii światowego piłkarstwa jako przykład, przepraszam za mocne słowa, - ciemnoty i zaściankowości chamskiej nadwiślańskiej tłuszczy. Co się stało na Stadionie Narodowym, już się nie odstanie. Znowu fatalna opinia o Polsce poszła w świat, bo piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na kuli ziemskiej.

Ponieważ brak mi słów do nazwania tego co się wydarzyło w ubiegłą środę na Stadionie Narodowym, postanowiłem w ramach komentarza zacytować fragmenty uniwersalnej notki @Marka Różyckiego jr., którą pod tytułem „Schamienie rozsiane” rzeczony bloger opublikował na S24 w lipcu 2015 – vide: https://www.salon24.pl/u/marrjr/657575,schamienie-rozsiane , cytuję fragmenty za panem Markiem Różyckim juniorem:

„CORRAZ WIĘCEJ CHAMÓW - CORAZ MNIEJ KORDIANÓW
Cham-prostak - to osoba, (a może raczej – „żyjątko”), która zachowuje się bezczelnie, ordynarnie, nie przestrzega podstawowych norm, zasad, „konwenansów salonu” i konwencji zachowania; o totalnym braku kindersztuby. Niejako genetyczny/a -- grubianin, prymityw, prostak, burak, chamidło.

Cham-prostak ma swoje głębokie korzenie i „umocowanie” w historii. Patrz: „Cham (hebr. חָםḤam), – według biblijnej Księgi Rodzaju najmłodszy z trzech synów Noego, przodek ludów Kanaanu i Afryki. Od jego imienia wzięła się nazwa ludu Chamici.  Za swoje zachowanie w stosunku do ojca został, wraz z potomstwem, przeklęty przez Noego (stąd chamem określa się człowieka źle wychowanego, gbura, prostaka, naturystę umysłowego, kretyna)”.

Przychylam się do opinii Aleksandra Świętochowskiego, który wyznał był, że „CHAM jest zdobywcą  c h w i l o w e j  władzy za pomocą brutalstwa!!!”. A także – cham nie jest świadom swego statusu ani tym bardziej – własnego,  prostackiego zachowania.

Stanisław Ignacy Witkiewicz – także był – zabrał głos w sprawie: „Nie uważam się za ideał, ale muszę stwierdzić niebywałe wprost przeszarżowanie mojej sylwety psychicznej w kierunku ujemnym w opinii przeciętnych chamów, prostaków i kretynów”. Tego wyznania nie należy „spłaszczać”,  dywagować na jego temat,  bowiem tylko osłabia się  Przekaz, a ludzie inteligentni – i tak pojmą, zrozumieją,  i… dopowiedzą sobie realność własną…  --  z chamami w tle lub też: na pierwszym planie - w jakiej przyszło im (rzeczywistości, powtarzam)  egzystować bądź też – wegetować…

NIKOŚ DYZMA  MA SWÓJ WIELKI FAN-CLUB, KTÓREGO SZEREGI PRYMITYWÓW WCIĄŻ ROSNĄ I ROSNĄ. CHAMÓW I PROSTAKÓW BOWIEM – PRZYBYWA NAM WPROST PROPORCJONALNIE DO…. UBYWANIA OSTATNICH – bardzo ubogich w MIEĆ...! --  ARYSTOKRATÓW DUCHA, INTELEKTU, SŁOWA!...”, - tyle cytatów z Marka Różyckiego jra i myślę, że to powinno wystarczyć do określenia chamstwa zaprezentowanego na Stadionie Narodowym przez jak pisze red, Dobrowolski sympatycznych „swoich chłopaków z podwórka ”, którzy nie dadzą sobie w kaszę dmuchać".

Właśnie to chamstwo lejące się z trybun Stadionu Narodowego rozdrażniło piłkarzy angielskich, którzy przyznaję grali ostro, a momentami zbyt ostro, lecz po prawdzie wcale im się nie dziwię.

Lubię to! Skomentuj77 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport