193 obserwujących
2623 notki
5793k odsłony
  775   0

Tego nie dowiesz się z tak zwanych „mediów publicznych”. Rząd sobie z pandemią nie radzi!

Wierzę, że zacytowany materiał wzbudzi ożywioną dyskusję blogerów i komentatorów Salonu24.

Tym razem, wyjątkowo, żeby nie być posądzonym o ukierunkowywanie dyskusji w którąkolwiek stronę, - nie będę zabierał głosu w dyskusji.

Proszę także o komentarze wyłącznie merytoryczne i związane z tematem notki, - bez osobistych wycieczek pod adresem autora notki.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Post Scriptum

Notka wisi już kilka godzin i oprócz hejterskich ataków na jej autora nie ma żadnych merytorycznych komentarzy.

Dlaczego?

Bo jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest.
Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...

(Z listu Cypriana Kamila Norwida do Michaliny Dziekońskiej z 14 listopada 1862 roku)

UWAGA!

Po dodaniu post scriptum pokazało się kilka merytorycznych komentarzy, - ale to tylko kropla w morzu chamstwa, głupoty i obłudy.

I jeszcze jedno pytanie.

Co Państwo myślicie o tym, że Admini Salonu24 zamietli tę notkę pod dywan, - gdyż jej nawet nie otagowali?

Dlaczego tak postępują? Przecież notka dotyczy zdrowia i życia naszego społeczeństwa. Było nie było mamy demokrację i wolność słowa. Boją się czegoś? Chcą się komuś podlizać? Co jest tego rzeczywistym powodem? Konformizm? Oportunizm? Serwilizm? Czy może niezrozumienie zrozumienie przekazu notki?

Lubię to! Skomentuj52 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale