192 obserwujących
2721 notek
5922k odsłony
  507   0

Małopolskiej kurator udało się wreszcie zrobić coś pożytecznego dla kultury polskiej

Portal internetowy INTERIA. WYDARZENIA, vide: https://wydarzenia.interia.pl/malopolskie/news-barbara-nowak-odradzam-szkolom-wyjsc-na-dziady-to-antyrzadow,nId,5663277?fbclid=IwAR2gzkoe5ZhaV2NGNf5YHp3Xt40DPS0xN_0igZx5s0Jc4aS2STVtvND8Y_0 informuje:

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak "odradza organizację wyjść szkolnych" na spektakl "Dziady" w reżyserii Mai Kleczewskiej, wystawiany w krakowskim Teatrze Słowackiego. Zdaniem Nowak interpretacja dzieła Adama Mickiewicza jest "haniebna" i przygotowana "dla celów walki opozycji antyrządowej z polską racją stanu".

Teatr Słowackiego zareagował oświadczeniem, w którym czytamy m.in., że "w naszym mniemaniu powstał spektakl mądry, odważny, we wnikliwy sposób dialogujący zarówno z tekstem Mickiewicza, jak i z otaczającą nas rzeczywistością. Spektakl, z którego jesteśmy dumni"…

Mój komentarz:

Pytacie Państwo, co tak bardzo pożytecznego zrobiła krakowska kurator oświaty?

Odpowiadam:

Wszystkie bilety dla widzów indywidualnych oraz bilety zbiorowe dla szkół z całej Polski zostały na pniu wysprzedane do marca 2022r.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Post Scriptum

Myślę, że teraz pan minister Czarnek złoży w Kancelarii Prezydenta Dudy oficjalny wniosek o stosowne odznaczenie dla pani kurator. A znając medalową rozrzutność naszej Głowy Państwa zaryzykuję tezę, że Order Orła Białego już się szykuje do "Lotu nad małopolskim gniazdem ".

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura