echo24 echo24
272
BLOG

Prezydent zniesmaczony? Wolne żarty!

echo24 echo24 Polityka Obserwuj notkę 25
Gorzkie słowa ministra spraw zagranicznych

                                     UWAGA! Trudny przekaz, - tylko dla kumatych!

Portal internetowy Salon24, - vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1374254,prezydent-nie-pozostawia-suchej-nitki-na-sikorskim-wiele-klamstw-i-zenujacych-stwierdzen informuje:

Prezydent nie zostawił suchej nitki na Sikorskim. W czwartek w Sejmie swoje exposé wygłosił szef MSZ Radosław Sikorski. W pierwszej części wystąpienia Sikorski skupił się na krytyce PiS, opisał sześć mitów rządzącej wcześniej w Polsce partii. Ta wypowiedź nie spodobała się prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Prezydent powiedział, że "nieco ze zdumieniem i dużym rozczarowaniem" przyjął zwłaszcza początek wystąpienia szefa MSZ. Według niego po pierwszych słowach Sikorskiego o wspólnym budowaniu polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, "nastąpił atak na politykę, która była prowadzona przez ostatni rząd w ciągu poprzednich ośmiu lat". W moim przekonaniu (ten atak był) absolutnie bezpodstawny, w którym było bardzo wiele kłamstw, manipulacji i po prostu zwykłych nieprawd, ale przede wszystkim dzielący Polaków, tworzący jakiś zupełnie niepotrzebny nam w polityce zagranicznej w tych najważniejszych kwestiach konflikt polityczny – powiedział prezydent. U mnie osobiście te słowa ministra wzbudziły po prostu zwykły niesmak, zwłaszcza, że było tam bardzo wiele nieprawdy, żenujących stwierdzeń, które trudno nazwać inaczej niż jakąś czystą propagandą, manipulacją. Muszę powiedzieć, że z zażenowaniem przyjąłem tę część wystąpienia ministra – zaznaczył Andrzej Duda…

Mój komentarz:

Uważam, że panu Prezydentowi było bardziej do twarzy, - bez okularów.

I to by było na tyle, jak zwykł był mawiać profesor Katedry Mniemanologii Stosowanej śp. Jan Tadeusz Stanisławski.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Post Scriptum

Pan prezydent zniesmaczony. Wolne żarty!

Dlaczego?

Bo, gdy w grudniu 2019, pan prezydent Andrzej Duda przyjął chyłkiem i bez kamer ślubowanie od prostackiej Krystyny Pawłowicz i prokuratora stanu wojennego Stanisława Piotrowicza na Sędziów Trybunału Konstytucyjnego. od tamtego czasu Andrzej Duda stał się dla mnie sygnatariuszem "intelektualnie antyestetycznej subkultury nowogrodzkiej ” odartej z poczucia taktu i sznytu, o czym Zbigniew Herbert pisał w wierszu pt. „Potęga smaku ”.

Mam na myśli, jak pisał Herbert: „kwestię smaku, w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia ”.

Niestety, pan Prezydent zaakceptował moim zdaniem haniebny wzorzec dla Polaków, czyli, cytuję za Herbertem: „parcianą retorykę tworzącą łańcuchy tautologii paru pojęć jak cepy, bez żadnej dystynkcji w rozumowaniu i składni pozbawionej urody koniunktiwu ”.

Gorzej. Pan Prezydent Duda podpisał się pod krzewieniem przez partię Jarosława Kaczyńskiego kulturowych paradygmatów tworzonych przez wyzutych z wrażliwości: „chłopców o twarzach ziemniaczanych i dziewczyny o czerwonych rękach ”.

Jeszcze gorzej. Idąc za słowami wiersza „Potęga smaku”, Pan prezydent Duda: „zaniedbał nauki o pięknie, a nasze oczy i uszy odmówiły posłuchu, gdyż w gruncie rzeczy była to sprawa smaku. Tak smaku, który każe wyjść skrzywić się wycedzić szyderstwo choćby za to miał spaść bezcenny kapitel ciała, - głowa…”.

UWAGA!

Uprzejmie proszę Gości mojego blogu o trzymanie się przekazu notki i niesprowadzanie dyskusji na tematy oboczne.

Zastrzegam sobie także prawo do okresowego blokowania autorów komentarzy hejterskich, a także usuwania komentarzy obelżywych, niedorzecznych oraz zawierających pomówienia i insynuacje, - bez podania przyczyn.

echo24
O mnie echo24

emerytowany nauczyciel akademicki, tłumacz, publicysta, prozaik,

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka