echo24 echo24
129
BLOG

All we are saying is give peace a chance!

echo24 echo24 Polityka Obserwuj notkę 8
Wojna wisi na włosku!

Portal internetowy Rzeczpospolita.pl , - vide: https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art40268951-protesty-ogarniaja-uniwersytety-w-usa-chodzi-o-konflikt-izraelu-z-hamasem informuje:

Amerykańscy studenci protestują przeciwko wojnie w Strefie Gazy. Setki osób zostały aresztowane w ostatnich dwóch tygodniach.

Korespondencja z Nowego Jorku.

Od początku konfliktu, amerykańscy studenci protestują przeciwko wojskowym działaniom Izraela w Strefie Gazy, w którym już zginęły ponad 34 tysiące ludzi. W obronie niewinnych ofiar apelują do władz swoich uczelni, aby zaprzestały współpracy z korporacjami, które ich zdaniem wspierają wojnę w Strefie Gazy, aby ucięły kontakty z izraelskimi instytucjami akademickimi oraz oficjalnie zaapelowały o zawieszenie broni. – Historycznie rzecz biorąc, zawsze studenci sygnalizują narodowi, jeżeli coś jest niewłaściwe – mówi w wywiadzie dla BBC absolwent University of Southern California…

Historia Kołem się toczy, a to, co armia Izraela wyprawia obecnie w strefie Gazy jest już ludobójstwem, - więc uważam, że w 20 rocznicę powstania Unii Europejskiej, obok "Ody do radości", winien dziś także wybrzmieć równie głośno, - ten kultowy protest song Johna Lennona:

                                                             https://www.youtube.com/watch?v=C3_0GqPvr4U 

                                                (Ustawcie Państwo dźwięk na full oraz wersję pełnoekranową)

The world in 2024, definitely needs John Lennon again.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla Polski i Świata)


Zobacz galerię zdjęć:

echo24
O mnie echo24

emerytowany nauczyciel akademicki, tłumacz, publicysta, prozaik,

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka