echo24 echo24
2143
BLOG

Czemu poseł PiS Andrzej Duda nigdy nie powinien był zostać prezydentem RP

echo24 echo24 Polityka Obserwuj notkę 28
Prezydent upokorzył Ślązaków

Portal internetowy Salon24, - vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1380173,slazacy-beda-wsciekli-prezydent-zawetowal-ustawe-ktora-ich-dotyczy informuje:

"Ślązacy będą wściekli. Prezydent zrobił im na złość wetując wyczekiwaną ustawę. Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, która uznaje język śląski za język regionalny - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta RP. Na mocy ustawy język śląski stałby się drugim obok kaszubskiego językiem regionalnym w Polsce...."

Pytacie Państwo dlaczego tak negatywnie oceniam prezydenta Dudę?

Odpowiadam:

Bo prawdziwy prezydent to nie tylko osoba wybrana na ten urząd większością głosów w demokratycznych wyborach, - gdyż równie ważnym, a po prawdzie stokrotnie ważniejszym jest, by był z natury tolerancyjny i skromny, żeby miał przyrodzoną charyzmę, uwarunkowaną genetycznie kulturę osobistą, zakodowaną w genach szarmancką powierzchowność, przyjazny ludziom sposób bycia i magnetyczną osobowość, która pozytywnie wpływa na wszystkich obywateli państwa, któremu przewodzi, poprawia im samopoczucie, poszerza wyobraźnię, a co najważniejsze budzi w nich ochotę do życia i działania.

Powiem więcej. Utalentowany prezydent musi mieć jeszcze samorodny polot, wrodzony instynkt aktorski, bodaj odrobinę malarskiej fantazji, poczucie humoru oraz cały ocean dobroduszności.

Ale to jeszcze nie wszystko. Godny zaufania prezydent musi intuicyjnie wyczuwać warunki, w jakich żyją obywatele, niezależnie od ich regionalnego pochodzenia, wyznania i poglądów politycznych.

Powiem jeszcze więcej. Godny szacunku prezydent winien obywateli łączyć w myśl wzajemnego braterstwa i przyjaźni społecznej, a także zachęcać obywateli do odkrycia brata w drugiej osobie.

Musi także unikać wszelkiego rodzaju nakazów, zakazów, kar oraz restrykcji.

Niestety, prezydent Andrzej Duda wielokrotnie dowiódł, że wyżej wymienionych zalet, - los mu praktycznie w całości poskąpił.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Post Scriptum

Notkę tę napisałem także dlatego, że mój wujek Florian Ogan (mąż siostry mojej śp. Mamy) był Ślązakiem, a jak wspaniałym był człowiekiem i jakie miał zasługi dla Polski możecie Państwo przeczytać tutaj, - vide: https://pl.wikipedia.org/wiki/Florian_Ogan 

Najtrafniejszy komentarz:

@samograf [30 maja 2024, 07:30] 

Cytacik: "Czemu poseł"

Zacznijmy od tego, że ów wybitnie czcigodny osobnik nigdy nie powinien był zostać posłem, ani choćby deputowanym do rady osiedlowej.

https://studioopinii.pl/archiwa/127082

UWAGA!

Uprzejmie proszę Gości mojego blogu o trzymanie się przekazu notki i niesprowadzanie dyskusji na tematy oboczne.

Zastrzegam sobie także prawo do okresowego blokowania autorów komentarzy hejterskich, a także usuwania komentarzy obelżywych, niedorzecznych oraz zawierających pomówienia i insynuacje, - bez podania przyczyn.

echo24
O mnie echo24

emerytowany nauczyciel akademicki, tłumacz, publicysta, prozaik,

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka