295 obserwujących
1119 notek
3499k odsłon
5594 odsłony

Pan Samolocik i czarne skrzynki

Wykop Skomentuj263

Maciej Lasek wsławił się licznymi wypowiedziami na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej, które przyprawiły o zawrót głowy nawet zwolenników raportów MAK i komisji Millera. Jednak uczony doktor nadal nie spoczywa na laurach, reagując na każdą informację ze strony swoich adwersarzy, szczególnie ministra Antoniego Macierewicza.

Ten ostatni ujawnił właśnie, że tzw. polska czarna skrzynka z Tu-154, która rzekomo w dziewiczym stanie przybyła do Polski ze Smoleńska, nie była czarną skrzynką, lecz jakimś przedmiotem, który Rosjanie wysłali nam na odczepnego.

Lasek podszedł do tego z właściwą sobie chyżością umysłu: Odczytu tej skrzynki dokonano w Polsce za drugim razem. Czarna skrzynka została przywieziona przez przedstawicieli rosyjskich do Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych i tam miała być odczytana. Okazało się jednak, że pomyłkowo zabrano inne urządzenie, które nie było czarną skrzynką”.

Zatem rosyjscy specjaliści pomylili się, podejmując z wraku  coś innego zamiast czarnej skrzynki. Inni rosyjscy przedstawiciele zabrali to „coś” i przywieźli do Polski. Polscy specjaliści zorientowali się, że mają do czynienia z „czymś”, co nie jest czarną skrzynką i oddali to rosyjskim przedstawicielom. Tamci odwieźli to „coś”  do Rosji, gdzie rosyjscy eksperci w drugim podejściu bezbłędnie zidentyfikowali przedmiot pożądania i ponownie wręczyli już prawdziwą czarną skrzynkę rosyjskim przedstawicielom. Ci zawieźli skrzynkę Polakom, którzy potwierdzili, że to jest  czarna skrzynka, a nie jakaś tam skrzynka. Specjaliści  z firmy ATM dokonali wreszcie odczytu.

Wtedy wkracza na scenę uczony doktor Maciej Lasek i tryumfalnie oznajmia: „Nie mamy wątpliwości, że za drugim razem odczytaliśmy właściwą  czarną skrzynkę i właściwe dane”. Teraz niech mi ktoś powie, że doktor Lasek nie mógłby z marszu zagrać tytulowej roli w serialu dla dzieci „Pan Samolocik i czarne skrzynki”.

Wykop Skomentuj263
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka