Blog
Serce ma swoje racje, których rozum nie jest w stanie pojąć
seaman
seaman There`s more to life than books, you know, but not much more.
291 obserwujących 1145 notek 3464746 odsłon
seaman, 18 marca 2016 r.

Pan Samolocik i czarne skrzynki

5588 263 0 A A A

Maciej Lasek wsławił się licznymi wypowiedziami na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej, które przyprawiły o zawrót głowy nawet zwolenników raportów MAK i komisji Millera. Jednak uczony doktor nadal nie spoczywa na laurach, reagując na każdą informację ze strony swoich adwersarzy, szczególnie ministra Antoniego Macierewicza.

Ten ostatni ujawnił właśnie, że tzw. polska czarna skrzynka z Tu-154, która rzekomo w dziewiczym stanie przybyła do Polski ze Smoleńska, nie była czarną skrzynką, lecz jakimś przedmiotem, który Rosjanie wysłali nam na odczepnego.

Lasek podszedł do tego z właściwą sobie chyżością umysłu: Odczytu tej skrzynki dokonano w Polsce za drugim razem. Czarna skrzynka została przywieziona przez przedstawicieli rosyjskich do Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych i tam miała być odczytana. Okazało się jednak, że pomyłkowo zabrano inne urządzenie, które nie było czarną skrzynką”.

Zatem rosyjscy specjaliści pomylili się, podejmując z wraku  coś innego zamiast czarnej skrzynki. Inni rosyjscy przedstawiciele zabrali to „coś” i przywieźli do Polski. Polscy specjaliści zorientowali się, że mają do czynienia z „czymś”, co nie jest czarną skrzynką i oddali to rosyjskim przedstawicielom. Tamci odwieźli to „coś”  do Rosji, gdzie rosyjscy eksperci w drugim podejściu bezbłędnie zidentyfikowali przedmiot pożądania i ponownie wręczyli już prawdziwą czarną skrzynkę rosyjskim przedstawicielom. Ci zawieźli skrzynkę Polakom, którzy potwierdzili, że to jest  czarna skrzynka, a nie jakaś tam skrzynka. Specjaliści  z firmy ATM dokonali wreszcie odczytu.

Wtedy wkracza na scenę uczony doktor Maciej Lasek i tryumfalnie oznajmia: „Nie mamy wątpliwości, że za drugim razem odczytaliśmy właściwą  czarną skrzynkę i właściwe dane”. Teraz niech mi ktoś powie, że doktor Lasek nie mógłby z marszu zagrać tytulowej roli w serialu dla dzieci „Pan Samolocik i czarne skrzynki”.

Opublikowano: 18.03.2016 12:09.
Autor: seaman
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @andrzej.roman  "Austriak zaczął nagrywać w lecie 2018, kiedy zrozumiał, że jest przez...
  • @andrzej.roman  " Przepływy 50 tys. zł powinny być ewidencjonowane i opodatkowane"No i...
  • @pawel.nn  Pewnie, szkoda tylko, że nie nagrało się wręczenie koperty. Widocznie obie...

Tematy w dziale Polityka