182 obserwujących
1957 notek
3226k odsłon
7629 odsłon

O co tu chodzi ?

Wykop Skomentuj398

image

O co tu chodzi ? Czy jakikolwiek rząd w Europie działa pod taka presją jak obecny polski rząd.

Zbyt wczesnie zamknął granice ? Źle. Sam Macron to stwierdził, a on wie co mówi, choć nie zawsze wie co robi. 

Dla innych znowu zamknęli zbyt późno, bo Czesi zamknęli dwa dni przed nami i mają super sukces ( fałsz ) Czesi i Słowacy mają sukces bo wszyscy w maseczkach. No to macie maseczki i noście. Odpowiedź : maseczki noszą tylko idioci.

Zakaz wstępu do parków i lasów ? Idiotyzm. Choć i w Belgii nie wolno wchodzić do parków. Policja wali mandaty, wiadomo dyktatura. Nic to, że belgijska policja chwali się okrąglutkim milionem euro z mandatów. Nic to, że brytyjska policja autostradowa ściga kierowców i czasem odnosi humorystyczny sukces znajdując w bagażniku żonę kierowcy, która nie jest key workerem. Zbyt późno rozpoczętą repatriacja ? Nic to, że rząd brytyjski rozpoczął podobną akcję dwa tygodnie po naszym rządzie. Ale za bilety trzeba płacic i w pakiecie śniadaniowym nie ma krewetek. Sory, ale jak kogoś stać na wczasy na Ceylonie to dlaczego podatnik ma płacić 250 tys $ za lot Dreamlinera do Bombaju ? To już mityczny podatnik finansujący nierobów, pijaków i ich dzieci w ramach 500+ się nie liczy ? Ma finansować powrót z wczasów ludziom, których stać na wczasy na Bali ? Wolne żarty. A może wariant szwedzki ? Kpina. Mielibyśmy dziś w Polsce brukselskie dywizje, a wszystkie europejskie trybunały rozpoczęłyby procesy zbrodniczego polskiego rządu i jego popleczników. Tarcza antykryzysowa ? Dziadostwo. W Niemczech to jest tarcza, tam nic nie musisz robić. I tu znajome pasmo ma list od Polaka z Niemiec, prowadzacego w Niemczech firmę. Tam proszę państwa dzwonią z banku i informują że na koncie czeka już 14 tys. euro wypłacone w ramach tarczy. A znowu mój znajomy, właściciel restauracji w Niemczech mówi, że otrzymał właśnie odpowiedź po złozeniu wniosku o wsparcie w ramach tarczy : niestety nie spełnia warunków i nie ma kasy na koncie. Rzetelne dziennikarstwo podałoby te dwie informacje : mojego znajomego oraz Bogdana R. ( nazwisko i adres znane redakcji ) Dlaczego " rzetelne " dziennikarstwo tego nie robi ? Przecież są niezależni i służą prawdzie. Wybory prezydenckie w konstytucyjnym terminie ? Żarty ? Mordercy, zbrodniarze. Nic to, że Szwajcaria organizuje w szczycie epidemii wybory kantonalne, bez znaczenia, że w Wisconsin ( 6 mln. wyborców ) organizuje się wybory stanowe. Nieważne. To może korespondencyjne ? Szaleńcy, przecież koperty zabijają. Śmierć listonoszy nieuchronna. Bez znaczenia, że oni jak codzień obchodzą swoje rejony roznosząc listy, faktury, urzędowe pisma, a być może i emerytury. To pakiet wyborczy zabija. Chyba pamiętamy jakie koperty rozsyłał nomen omen Ted Kaczynsky ze stanu Colorado ?

Poza tym nie zmienia się reguł w roku wyborczym. To rekomendacja komisji weneckiej, choć rząd Bawarii zmienił reguły pomiędzy pierwszą, a drugą turą wyborów samorządowych. Bez znaczenia. Co z egzaminami, maturami ? Jak rząd tak może pogrywać ? A jeszcze rok temu chcieli uwalić matury w całym kraju. Nic to.

No to może stan wyjątkowy ? Trudna sprawa. Za to " zgilotynowano" już w Brukseli Orbana, czy i nasz rząd chcą wsadzić na tą samą minę ? 

Widać po tej krótkiej wyliczance, że o nic konstruktywnego tu nie chodzi, nie chodzi o to aby Polska przeszła przez ten trudny okres z najmniejszymi stratami. Chodzi o chaos informacyjny, chaos pojęciowy i poznawczy, chodzi o chaos generalny. Chodzi o to aby to wszystko runęło, bo zbyt dużo uzbierało się chętnych na tę masę upadłościową. Zbyt dużo ich i już nóżkami przebierają. Jeżeli my tego nie dostrzeżemy, nie zrozumiemy to i dalej nie będziemy rozumieć tego co się wokół nas dzieje, więc wskutek tego źle rozporządzimy swoją najwazniejsza bronią : kartą wyborczą. Bo o to tu właśnie chodzi? O to by panować nad naszymi decyzjami

PS. Na koniec, już bardziej na nutkę żałobną to zapraszam wszystkich na masowe pogrzeby w przyszłym tygodniu do Ciechocinka i Aleksandrowa Kujawskiego, dziś tam prawdziwe wybory z urnami i komisjami, więc te pogrzeby są nieuchronne. Dobrze, że choć listonosze ocaleją. 

Znowu będą dzwonić dwa razy, oczywiście do tych, którzy tą generalną próbę idiocenia przeżyją. 

Wykop Skomentuj398
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka