229 obserwujących
2291 notek
4091k odsłon
  3344   22

Donald Tusk - kierownik sklepu " Żabka "


image

Tusku musisz ! 

Ostatnia aktywność Donalda Tuska, podsunęła mi pewną myśl. Wdzięczny naród powinien coś ufundować temu - ewidentnie schodzącemu ze sceny - politykowi. Za całokształt. Za budowanie płaszczyzny porozumienia wszystkich Polaków, za tworzenie w kraju atmosfery wzajemnej miłości i szacunku... i za ciepłą wodę w kranach. Taki akt wdzięczności był kiedyś czymś absolutnie normalnym. Obdarowywano odchodzących wielkich polityków, ktorych wpływ na życie społeczeństwa był nie do przecenienia. Odjeżdzającemu na polityczną emeryturę Bismarckowi, wdzięczni berlińczycy wyprzęgli z powozu konie i sami zaciągnęli na Ostbahnhof, aby mógł sobie w spokoju odjechać do tego Warcina. Wdzięczni Finowie podarowali marszałkowi Mannerheimowi fiński domek w Helsinkach, z którego niestety - per procura - wykwaterowali go niewdzięczni Sowieci, aby sobie mógł umrzeć w Lozannie. Sami Mannerheimowi nie dali rady.

image

Skromna willa Mannerheima w Helsinkach 

Wszyscy znamy historię dworku w Sulejówku wybudowanego za pieniądze ze zbiórki zorganizowanej przez wiernych legionistów. Ba, nawet tacy wdzięczni albańscy kupcy podarowali swojemu królowi Zogu I przepiękną rezydencję na klifie w Durres, z widokiem na Adriatyk.

image

Durres willa króla Zogu I 

Zatem i my jesteśmy coś winni naszemu produktowi eksportowemu. Nie mam tu oczywiście na myśli kolejnego mieszkania na klifie w Orłowie, bo się obsuwa. Po co Tuskowi kolejna obsuwa ? Znowu czmychnie na Zachód. To musi być coś absolutnie wyjątkowego. Optował bym za utworzeniem fundacji, która zbierze pieniądze na wykupienie franczyzy sklepu " Żabka " i podarowanie go Donaldowi Tuskowi z tytułem dożywotniego kierownika. Skąd taki dziwaczny pomysł ? Tusk to urodzony komiwojażer, urodzony kupiec, czy jak tam dziś zwał - handlowiec. Nie ma w tej chwili w Polsce polityka, ani kierownika sklepu, lepiej zorientowanego w cenach detalicznych. Jakie medium nie otwieram tam nasz pan kierownik. Tusk wizytuje sklep w Krotoszynie i rzuca cenami jak z rękawa. Tusk ustala cenę chleba w piekarni pod Słupskiem, Tusk wylicza średni koszt wyprawki pierwszoklasisty w sklepie papierniczym. Tusk na stoisku warzywniczym na targowisku w Pleszewie. Ceny pomidorów ? jabłek ? kapusty ? czereśni ? truskawek ? 

- Phoszę bahdzo w kolejności : 4.98 kg, 3.60 kg, 4.99 kg, ( czereśni jeszcze nie ma ) 21.07 kg ( bez szypułek ) No nie kanclerska to głowa ? tak wszystko spamiętać i ani razu się nie pomylić. Od razu wyczułem, że to głowa handlowa, bo i ja w początkach budowania kapitalizmu w Polsce prowadziłem działalność w zakresie handlu chemią gospodarczą i kosmetykami. Ceny pamiętam do dziś, bo do tego trzeba mieć głowę kupiecką. Jak Donald. 

- Proszę bardzo : Vizir 2,4 kg - 240.000 zł, Vizir 0,6 kg - 18.500 zł, proszek Tornado - 13.000 zł. Pasta Lechia - 9.500 zł. Krem Nivea - 12.500 zł. Krem L'Oreal p/zmarszcz. - 240.000 zł, Krem Eris n/noc - 180.000 zł. Old Spice po goleniu - 180.000 zł, Szampon H&S - 95.000 zł, Szampone Pantene ProV - 120.000 zł. Ja urodzonego kupca, kupczącego wszystkim, członka gdańskiej kupieckiej gildii wyczuję na dwie mile. Bo też jestem człowiekiem z branży. Zatem jeśli powstanie fundacja mająca nagrodzić Tuska, za dobro, które czynił i czynić nie przestaje - to ja kupuję od razu 20 " cegiełek " i pędzę do sklepu " Żabka " pod kierownikiem panem Donaldem. 

- Poproszę czteropak " Żywca " 

- Phoszę bahdzo - cztehdzieści cztehy euho

 - Czemu tak drogo ? 

- Bo od wyghanych wybohów przez zjednoczone wszystkie pahtie płacimy w Euho.

Lubię to! Skomentuj232 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka