Siukum Balala Siukum Balala
1641
BLOG

Sterniku GPS larum grają !

Siukum Balala Siukum Balala Żeglarstwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 35

image

Sterniku GPS larum grają ! Ty za fały nie chwytasz, szoty luzujesz ? miecza nie podnosisz ? Gdzież wasza armada ? Czyżby utknęła na Szkarpawie ! Pora w szyku stawać i odpór dać tym pisoskim szczurom lądowym. Trzeba im zrobić rajd na przekop jak Sir Francis Drake Kadyksowi onegdaj urządził. Trzeba im pokazać, że wbrew naturze robić niczego nie wolno.

image

I jeszcze gdyby tak wziąć łopatki i szpadelki i tym piachem ze sztucznej wyspy spłycić jeszcze ten szlak do Elbląga. A niech mają za swoje. I zamknąć w tym wykopie tego Zodiaka. Ryglujcie ich od zalewu, jeśli wytrwacie trzy dni zwycięstwo będzie nasze. Ja tu na Sardynii też nie próżnuję, też armadę szykuję by w sukurs wam iść. Z odsieczą.

image

To będzie odsiecz jak ta, którą na Maltę wysłał don Garcia, vicekról Sycylii. Akurat  rocznica 7 września minęła, mamy dobry " tajming " rekonstrukcyjny. Wszystko się zgadza. Oj urządzimy my pisiakom kolejną Zatokę św. Pawła. Jak onegdaj Jean de la Valette i don Garcia urządzili bisurmanom. Zaryglujemy ich od Zalewu i od Zatoki i wodę ze śluzy wiaderkami wybierzemy...i niech se Jarek tym Zodiakiem z węglem do Elbląga płynie. Wytrwajcie, moja armada nadciąga. 

image

A tak na serio, o ile to można traktować serio. Ja tego wzmożenia związanego z otwarciem śluzy na Mierzei Wiślanej nie rozumiem. Tej próby blokowania uroczystej inauguracji naszego, polskiego przejścia. To jest tupanie chłopców w krótkich majtkach, tupanie o wodę. Bobrom i tak nie dorównacie, bo tylko bobry potrafią porządnie tupać o wodę. Przekop wreszcie jest, zrobiony za pieniądze wszystkich, wszystkim będzie służył. A na początek, nim dokończy się inwestycję i pogłębi szlak do Elbląga, będzie służył przede wszystkim żeglarzom. Po co zatem takie nikomu nic nie przynoszące działania ? Poza oczywiście macherami od propagandy z Wiertniczej i Czerskiej. 

image


image


image

Идет с нами крейсер " Куйбышев " С нами Бог 

image

... и броненосец " Ржевский " 

image


image

 Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport