Siukum Balala Siukum Balala
1574
BLOG

Myśl ! Wybierz wlaściwie

Siukum Balala Siukum Balala Podróże Obserwuj temat Obserwuj notkę 116

image


image

August Rodin " Le Penseur " ( Myśliciel ) Penses y toi aussi. Myśl i ty ! Wybory za pasem, jaką Polskę zostawisz tym zatroskanym dzieciom ? Polskę zbierającą szparagi i pucującą niemieckie " haimy " ? Polskę, o ktorej niemiecki towarzysz Tuska powiada, że będą bronić ją przed faszyzmem. Inna niemiecka europosłanka, chcąc nauczyć na rozumu, powiada że trzeba nas przygłodzić. Jeszcze inny niemiecki żartowniś - polityk powiada, że przydało by się nam posłac pare czołgowych zagonów. Wszystko to już bylo: i głodzenie i czołgi, jednak bronienie przez Niemców polskiej demokracji to novum. Choć ja do końca nie wierzę. Zatem jaką Polskę wybierzesz ? Polskę jak wyżej, czy Polskę w ktorej polskie dzieci, kiedy dorosną, będą same decydowac o sobie, będą panami swojego życia i za swoje życie wezmą pełną odpowiedzialność. Nikt im życiowej pozycji wyznaczał nie będzie. 

image

Mieszczanie z miasta Calais. Rzeżba zamówiona przez miasto  Calais, upamiętniajaca pewne zdarzenie  z okresu wojny stuletniej, kiedy to angielski król wyznaczył 6 ochotnikow spośrod prominentnych mieszakńcow Calais, ktrórzy dobrowolnie pozwolą się powiesić, w zamian za odstąpienie od wywieszania   całego miasta. 

image


image

Pozwolimyż przez złe wybory, by jakiś ruski generał - wieszatiel kręcił nam sznur ? Tylko dlatego, że Tusk mówi, iż Rosję musimy brać " taką jaka on jest " Wybór już wkrotce. 

image

Bramy Piekieł. Jaki wybór ? 

image


image


image


image

Cienie 

image

Ewa 

image

Adam 

image

Afrodyta 


image

Balzac Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości