Blog
Gryzmoły
Siukum Balala
Siukum Balala Jestem człowiekiem
123 obserwujących 1491 notek 2015054 odsłony
Siukum Balala, 13 kwietnia 2017 r.

Kiedy przyjdą po Misiewicza...

2905 154 1 A A A


image


Kiedy 23 - letnia Maja Rostowska została doradcą w gabinecie politycznym ministra spraw zagranicznych, nie protestowaliście. Nie znaliście się przecież na polityce zagranicznej. 


Kiedy 23 - letni Ryszard Petru został doradcą najważniejszego ministra finansów ostatniego ćwierćwiecza, nie protestowaliście. Nie znaliście się przecież na finansach. 


Kiedy 28 - letni Tomasz Siemoniak został dyrektorem TVP1, nie protestowaliście. Nie znaliście się przecież na telewizji. Znaliście się na obsłudze pilota. 


Kiedy Joanna Mucha mianowała swojego osobistego fryzjera wicedyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu, nie protestowaliście. Nie byliście przecież fryzjerami.


Kiedy minister Bogdan Klich zatrudnił w założonym przez siebie instytucie własną żonę na stanowisku dyrektora, nie protestowaliście. Nie byliście przecież psychiatrami. 


Kiedy Rycho ze Zbychem umawiali się na cmentarzu po północy, nie protestowaliście. Nie byliście przecież hienami cmentarnymi. 


Kiedy  koleżka premiera poszedł w energetykę jadrową z pensją 55 tysięcy - w kraju, w którym jądra rozbijać można co najwyżej na rowerze - nie protestowaliście. Nie znaliście się na tym. Nie mieliście przecież roweru. 


Zaprotestowaliście dopiero w momencie mianowania Misiewicza Misiewiczem, bo wówczas - dzięki pracy organicznej red. Michnika - znaliście się już na wszystkim. 
Byliście wybitnymi  hodowcami koni i konstytucjonalistami, prawo kanoniczne mieliście w małym paluszku. Wiedzieliście, że nie je się kiełbasy z rusztu w Środę Popielcową. Było dla was oczywiste, że koty nie piją mleka, a wiewiórki umierają ogonami do góry. Byliście wybitnymi dendrologami i wybitnymi specjalistami od katastrof lotniczych, politologami i medioznawcami. Finanse i agencje ratingowe to wasz konik. Znajomość od podszewki wszystkich systemów oświatowych na świecie ? Och ! to betka. Itd, itd, itd. Opanowaliście tyle dziedzin, że w rezultacie zapomnieliście o co w tym wszystkim chodzi i przeciw czemu protestujecie. 

Oczywiście ta wyliczanka nie jet próbą obrony Misiewicza - ani argumentem typu " u was biją Murzynów " - w sprawie, która nie miała prawa się wydarzyć i którą  uważam za naganną. Jest to jedynie próba pokazania hipokryzji tych, którzy dziś z gębami pełnymi pustych słów i frazesów prawią o standardach jakie powinny obowiązywać w nowoczesnym, demokratycznym państwie. 

Mam również nadzieję, że pastor Niemoeller wybaczy mi tę " pożyczkę " nieadekwatną do sytuacji i do opisu tej marności nad marnościami - opozycji totalnej.


image


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Map

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • booking to dobra stronka, a auto na dowóz tylko na autoeurope.co.uk...
  • Ale ześ się uparł na te ronda, choc to swietny patent i na pewno ma wpływ na zmniejszenie...
  • dobre, nigdy nie spotkałem " nałkowca " choc wlasciwie nie, bo moja pani od polskiego była...

Tematy w dziale Polityka