Blog
Gryzmoły
Siukum Balala
Siukum Balala Jestem człowiekiem
129 obserwujących 1581 notek 2200056 odsłon
Siukum Balala, 5 sierpnia 2017 r.

Potwór z Loch Czoss

597 41 0 A A A

image

Zgodnie z deklaracją złożoną na początku wakacji blog w dalszym ciągu pozostaję zoną free w kwestii polityki. To spory sukces z uwagi na to, że tak wiele się dzieje w kraju i za granicą. Jednak te informacje przechodzą przez gęste sito i nie są publikowane. Czasem trzeba zachować się jak Otto Dietrich, by nie psuć sobie kanikuły. Tylko informacje lekkie, łatwe i przyjemne. Jak podaje wychodząca w Prusach Wschodnich  gazeta " Sensburger Zeitung " w wodach jeziora  Czos pojawił się potwór. Świadkowie mówią o pewnym podobieństwie do potwora z Loch Ness, a niektórzy utrzymują, że to Jožin z bažin, który kouše, saje, dousi i bez praškovaceho letadla zwalczyć go nie sposób. Sprawa jest badana i wszystko wskazuje na to, że będzie sensacją tegorocznych wakacji. Cóż by tu jeszcze dodać ? Chyba nic. Po raz pierwszy jestem w mieście, o którym nie wiem co napisać. Bo każdy był w Mrągowie i wie o Mrągowie wszystko, łącznie z tym kiedy odbywa się Piknik Country. 

image

Ratusz

image


image

Jeden z najstarszych budynków w mieście, tzw. Dom Bośniacki zwany tak z powodu stacjonowania w nim w latach 1772 - 1792 żołnierzy z Pułku Bośniackiego. 

Może dodam jedynie, że z Mrągowa wywodzi się słynny aktor Wojciech Malajkat, który już przeszedł do historii polskiego filmu i teatru, choć nie nazywa się Daniel Olbrychski i wszystko wskazuje na to, że nie nadużywa. Jednak to nie nadużywanie w niczym nie pomaga, bo i bez tego można zachowywać się jak naprany. Wojciech Malajkat zwrócił się listownie do prezydenta Trumpa, by ten w związku ze swoją wizytą w Warszawie - i blokowaniem niektórych ulic -  zwrócił mu 5000 PLN, bo na tyle ocenił swoje straty związane z odwołaniem spektaklu. Nie wspominam już o tym, że aktor ów, całą powagą swojej profesji i całą powagą aktorsko zmarszczonego czoła stwierdził - Teraz w Polsce za wszystko idzie się do więzienia.

No i jak to nieszczęsne Mrągowo ma być dumne z takiego syna, który na trzeźwo zachowuje się jak Daniel Olbrychski po pijanemu ? 

image

... a kolei żal 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Map

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Sowiniec W Himalajach jest podobnie, każdy że się tak wyrażę - nomen omen - pilnuje swojej...
  • @JacekB w tamtym klimacie bardzo trudno o budowanie tego typu ciepłych relacji.
  • @okryw chyba że

Tematy w dziale Rozmaitości