35 obserwujących
580 notek
636k odsłon
1643 odsłony

W szponach Ostachowicza

Wykop Skomentuj14

Małgorzata Kidawa-Błońska (MKB) w nieudolny sposób usiłuje naśladować Donalda Tuska. Uwaga - zdradzam wam tajności obecnych wydarzeń. W skład jej sztabu wszedł znany instruktor Tuska Igor Ostachowicz. Takie chodzą słuchy. O ile Tusk umiał w te klocki to Kidawa-Błońska nie umie:

Tusk sadził te farmazony o zgodzie, że nie róbmy polityki, że to że sio. A jego siepacze dokazywali i wkurzali pisiorów a jak ci odpyskowali to Tusk krokodyle łzy ronił, że on chce zgody, tego, tamtego  a oni patrzcie. Potrafił wprowadzić podział na niego i siepaczy, którzy dokazywali. Tymczasem Kidawa polazła do kodziarzy i się zaczęła z nimi

bratać. I teraz będą ją dojeżdżać za to a ona nie ma pomysłu, jak sobie z tym radzić. Opowiada tuskizmy że chce zgody, że dzieci nie mogą chodzić na urodziny do koleżanek w przedszkolu bo podział jest w społeczeństwie. Ale będzie musiała konkretnie się tłumaczyć z tej zgody, jak chce podziały zasypać, jak chce łagodzić. A ona nie chce żadnej zgody tylko chce tłamsić i wykańczać pisiorów. Miażdżyć, wysysać szpik z kości kaczystów itp. Chyba sama nie rozumie tych sprzeczności. Mam ochotę się jej spytać jak chce doprowadzić do zgody z pisiorami? I czemu nie może przed wyborami do niej doprowadzić? Zalecam takie pytania każdemu uczestnikowi spotkań z nią. Ostatnio jeden dziadek się jej spytał, jakie ma osiągnięcia i się zrobiło nieprzyjemnie. Nie umiała podać. Będzie się musiała zmagać z takimi problemami i trening Ostachowicza nie pomoże, bo nie ma podstaw do rozwijania.

Zresztą tamte są przekonane o nieuchronności tryumfu Kidawy=Błońskiej: musi wejść do drugiej tury a w tej turze będzie plebiscyt PiS-antypis i ponieważ większość jest przeciw Kaczorowi to kandydat antypisu musi wygrać. Żeby się nie zdziwili jednak. Sprawiają wrażenie jakby się tam żarli ze sobą o podział stołków po zwycięstwie i podkładali sobie świnie. Obecna kampania nawiązuje stylem do kampanii Bronisława Komorowskiego, mam nadzieję, że wesprze on MKB swoimi przemówieniami. Nie wygląda to dobrze. Pisoska propaganda uprzejmie donosi, że objeżdżają kraj ze świętym obrazkiem Kidawy-Błońskiej, rozliczne jej wpadki są szeroko komentowane. Kto pamięta takie hasła jak "nie ma zgody na brak zgody"? No to jest właśnie to samo znowu. Nie zrozumcie mnie źle: jedna, druga wpadka raz na jakiś czas jest fajna ale taka petruizacja wypowiedzi jest żenująca. Właśnie. Może Rysiek Petru by wystartował?

II

Przeszliśmy gładko do problematyki reżimowej TV i jej dwóch miliardów. Należą się one jej jako ekwiwalent za abonament, którego ściągalność jest niska. W ogóle pomysł, że zabiorą kaskę na transmisje meczów uzyska taki sam poklask społeczny jak zablokowanie 13 emerytury przez Senat. Na miesiąc zablokowali. Teraz muszą się mierzyć z reakcją, czyli pomysłami zniesienia Senatu i przeznaczenia kaski na onkologię. Albo tłumaczyć, dlaczego Tusk nie przeznaczył 27 miliardów na onkologię bo przeznaczył na Strefę Euro. Gazprom dostał miliard a onkologia nie dostała. Nie uwierzy Naród w szczere intencje totalnych, jak już pisałem powinni okazać szczerość swych intencji sobie obcinając kasę a nie TVP, która pokazała wyskoki MKB w Pucku. Jest to szyte tak grubymi nićmi że tylko cymbał się nabierze a totalni jawnie w złej woli powtarzają.Jeden człowiek z Platformy zaczął nawijać, że Puck to była ustawka TVP. Czyli to TVP kazała kodomitom jeździć za MKN i przekupiło Kidawę-Błońską? Jest ona tajną torpedą Kaczora? Pytam się?

I tak przeszliśmy do rzekomego faka Lichockiej. Jakiś gościu od Karnowskich zaczął bredzić, że powinna się wycofać z polityki czy coś. Gościu, weź się opanuj. Odbiór owego gestu może być pozytywny, PiS miał bowiem do tej pory taką strategię skuteczną że brał na przeczekanie. Tamci łazili, kwiczeli, robili ciamajdany a Kaczor czekał, aż się zbłaźnią. Ludzie mają powoli tego dość jednak i stanowcza reakcja uzyskać może poklask. Stańcie na gruncie wartości cywilizacyjnych i przyjmijcie zasadę "kto zaczyna tego wina". A kaczystom zalecam zmianę kursu po wyborach. Teraz takich kolesi jak Cymiński niech wysuną na pierwszą linię. On snuje opowieści w duchu koncyliacyjnym i na jego tle MKB będzie blado wypadać.

III

Znudziło mi się opowiadanie, że tryumf Kaczora jest nieuchronny, że formalność, że dyktat jego soldateski niezagrożony, że Duda po wyborach będzie białym płomieniem tańczącym na kurhanach wrogów. Ja se robię jaja a tu się okazuje, że to na poważnie.

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka