Smok Eustachy Smok Eustachy
1795
BLOG

Łukaszenka a standardy europejskie

Smok Eustachy Smok Eustachy Białoruś Obserwuj temat Obserwuj notkę 56

Muammar Kadafi mówił wprost, że jak go obalą to raz wybuchnie krwawa wojna domowa a dwa ruszy na Europę fala nachodźców. Jego zaś ekscesy, jakieś egzekucje, pedofilia itp. to pikusie w porównaniu z grozą chaosu, jaki zapanuje.  Nie przewidział jednak, że ktoś chce doprowadzić do krwawej wojny domowej w Libii i wypuścić  na Europe hordy nachodźcze. Wywołać ten chaos. Dlatego jest jak jest i mało kto się przejmuje Libią i jej sytuacją. Bo że są za nachodźcami to oczywiste. Kadafiemu nie zrozumiał sensu zmian na arenie międzynarodowej i dlatego marnie skończył. Że kraje UE same się chcą wpuścić w bagno nie mieściło mu się w łepetynie.

Aleksander Łukaszenka popadał w coraz ostrzejsze konflikty z Moskwą, bronił swej niezależności, jak już napisałem chciał kupować ropę i gaz w USA. Za naszym pośrednictwem. No i macie skutki. ewolucja, obalenie satrapy i utwierdzenie niemiecko-rosyjskiej dominacji Nordstrimów. Doszły mnie słuchy, że jedna z liderek protestów zwiała do Moskwy:

image

Ale że do Moskwy? Pod opiekuńcze skrzydła Putina? Putin w takiej sytuacja zawsze wspiera obydwie strony, aby doprowadzić do jak największego zamętu. Więc nie zdziwcie się że nowy, demokratycznie wybrany satrapa Białorusi ponownie uniezależni Białoruś od energetyków rosyjskich. Demokracja demokracją a porządek musi być. Coś tu poważnie nie gra.

Z drugiej strony Łukaszenka pałuje, co dowodzi, że jest politykiem wiernym wartością europejskim i demokratycznym. Takie są bowiem standardy europejskie. Prezydent Francji Macron jak protesty tłumił? Niechby ktoś zaczął wkręcać kolektyw wrzucając filmy z zamieszek we Francji z podpisem, że są one z Białorusi. Ale by się jeden z drugim napinał, ale by się oburzał, ale by się zesrożył. A jak się okaże że to Francja-elegancja  to cała zabawa na nic i powietrze od razu by uszło. Panie Mazurek działaj pan. Chciałbym obejrzeć debatę o wolności słowa we Francji i na Białorusi. Ciekawa by była. Przypominam że we Francji nie można nosić krzyżyka na widoku.

Ustalmy punkt odniesienia tłumienia zadym i łomotania protestów: wprowadzam jednostkę podstawową jeden macron. Jeśli działania Macrona przyjmiemy za 1 to Łukaszenka ma co najwyżej 0,6makrona. Jest w porównaniu z Unia Europejską cienkim bolkiem.

***

O Kadafim wspomniałem aby objaśnić wam różnice płciowe: faceci często nie robią nic jeśli nie są w stanie przewidzieć skutków. Czy obalenie Kadafiego polepszy Libię, Europę i okolicę czy nie? Nie wiadomo więc nie ma się co szarpać bo może się pogorszyć. Kobiety zaś nie mogą zostać obojętne i muszą dać upust emocjom, co często się kończy dramatycznie. A z kolei te zachowują się po kobiecemu:

https://www.youtube.com/watch?v=Cxrz5pKgw4k&feature=youtu.be


Kobieta która ma jakiś problem stara się zwrócić uwagę samca, żeby ten problem rozwiązał. No i dlatego wyja.

***

Pytania: jaka politykę powinniśmy prowadzić aby  zabezpieczyć nasze interesy? nikt nie zadaje. No bo po co. Za waszą wolność i naszą i niech kto inny se tam zagrabi mienie i kasiorkę i doi Białorusinów. My nie. Pani Romaszewska wykrzykuje frajersko w tym stylu.

***

Wspomniałem o tajnych współpracownikach i ich roli. Kompletne niezrozumienie pojawiło się w komciach. Konfidenci owi zajmują się animowaniem protestów raz i dawaniem przykładów męstwa dwa. Oczywiście na rozkaz są owe pokazy odwagi, wiedzą, że im nic nie grozi stąd porażają postawą. Liczne osoby działające pozornie niezależnie zaczynają działać i pociągają tłumy. Przypominam że u nas Bolek był niesiony na rękach przez dwóch innych konfidentów bezpieki. Agenci obchodzą normalsów od strony radykalnej, zarzucają prawdziwym liderom ugodowość i inne takie. Przypominam destrukcyjną działalność caratu wobec polskiej emigracji w XIX w. A w swoim czasie Michnik zapewniał sobie monopol na rozmowy z komuną: jak ktoś coś kłapnął o konieczności rozmów to był miażdżony z pozycji dogmatycznych aby Michnik w spokoju mógł niezagrożony prowadzić konsultację.

A co do filharmonii: jeździ ona za granicę i nie wzbudza podejrzeń więc oczywista jest jej infiltracja. O telewizji, która jest kluczowa już pisałem.

Jak więc będzie? Plan Balcerowicza im uskutecznią?

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj56 Obserwuj notkę

Kilka zdań wyjaśnienia: 1. Mam chwilowo dość kłapania bredni o niewyszkolonej załodze. 2. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Sasinie. 3. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Kaczafim wysyłającym brata. Kwestie te są omówione po wielokroć i obecnie wypisywanie pierdół na te tematy szczególnie przez trolle w stylu Chirla, etc etc musi być traktowane jako wrzutki. Będę kasował bez ostrzeżenia. 4. Zabanowanych odbanuję jak mi przyjdzie ochota. 5. Maskirowce mówimy nie ale nie banujemy, przynajmniej na razie. Szczególnie nie banujemy Piko bo z A-Temem kto wie? Jak jakiś troll chce dyskutować na w/w tematy to niech zrobi wpis u siebie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka