36 obserwujących
627 notek
721k odsłon
6420 odsłon

Boni nas obroni...

Wykop Skomentuj124

... a Szumi nie rozumi.

Do dobrego tonu wśród protestujących należy niewiedza. Nie wiedzą  oni, kim jest Lempart, jakie są jej postulaty i po co? Do tego przyszło po tygodniu. Tak se chodzą sami nie wiedzą po co. Teraz jeszcze powołały tą Radę Konwulsacyjną złożoną z jakiś mumii, wykopalisk archeologicznych itp. Boniego wzięli. I Szumiego, czyli Szumlewicza. Szumlewicz jest znany z organicznej niezdolności do współpracy z kimkolwiek, co nie wróży dobrze przedsięwzięciu. Dodatkowo nie ma tam przedstawicielek prostytutek, w co wątpię jednak. Aktywistki się zaczęły tu burzyć. Może w szeregach protestu powstanie grupa tzw. wściekłych, które będą się drzeć "Boni wy******aj"?

Trochę jestem zirytowany bo nic ich nie jest w stanie nauczyć. Mieliśmy Nowoczesną, mieliśmy Wiosnę, mieliśmy Palikota. Ileż to razy? Powstaje nowy ruch, polityka bez polityków kufnia, gromadzi aktywistów, potem dochodzą stare pryki, które "moderują" głos oddolny. Część aktywistów się zniechęca i odchodzi, część się wywala i nic się nie zmienia. Hołownia jeszcze jest. Jak już powiedziałem narasta ferment, który może ugodzić  samozwańczą radę konsultacyjną. Lempart też może zostać ugodzona, jako samozwańczy lider. Kto ją wybrał? Jakby zakończyła się sukcesem to by jakoś trwała a tak to negatywne emocje, jakie wzbudziła obrócą się przeciwko niej. Dalej nie wiem czy ona nie zdaje sobie sprawy, czy udaje. Czasem myślę, ze nie można być tak głupim, a czasem to już nie wiem sam. I tak:

  1. Protest taki nie może trwać wiecznie, trzeba mieć plan jakiś zakończenia go, najlepiej porozumieniem z reżimem.
  2. Jak się powiedziało, że protest będzie trwał aż do obalenia rządu to trzeba trwać aż się obali,. Inaczej wygaśnięcie protestu jest niekwestionowanym tryumfem rządu, który nie musi robić już nic żeby być uważanym za zwycięzcę. 
  3. Rząd ma też popleczników, którzy nie będą się biernie przyglądać jego obalaniu i przekalkulować trzeba, czy mamy dość zasobów aby się z nimi skutecznie skonfrontować. Julki i Oskarki dadzą radę? To skomplikowane zagadnienie.
  4. A Budka i Czarzasty? Czy dadzą się wygryźć bez walki i zgodzą na oddanie koryta Lempart? No nie.

Czasem myślę, że Lempart nie ma takiej świadomości zupełnie i myślała, że pogoni Kaczora, którego dyktat utrwala. A czasem myślę, że cynicznie wykorzystuje gimbusiątka. (Uczeń wyjdzie z gimnazjum, ale gimnazjum z niego nie wyjdzie.) Co kto o tym sądzi niech napisze w komciu.

II

Żyjemy w czasach zaawansowanej sklerozy, dlatego przypominam tu o konkretnych działaniach takich, jak upublicznienie prywatnych danych czy to Kai Godek, czy prezes Przyłebskiej, czy szefa Straży Narodowej aby steroryzować ich tysiącami smsów, telefonow, gróźb, etc.  Kaja Godek opuściła swoje mieszkanie w obliczu dziczy. Dziewuchy Dziewuchom biegają po Berlinie z ulotkami o prezes Przyłębskiej. Jakiegoś boksera ujawnili, że niby popchnął dziennikarkę Wyborczej. Teraz on grozi pozwem na sto tysięcy każdemu z tych, co go ujawniali. I panikują. Dodatkowo mamy też sabaty urządzane pod domami kobiet, o czym pisałem. Generalnie jak widzę protesty nie są gotowe na nieuchronny odwet. Kwik, jaki wydała Lempart w momencie otrzymania niechcianej pizzy (moze była hawajska?) dowodzi, że żyje w odrealnionej rzeczywistości (eskapizm!) w której popierają ją miliardy przeciw garstce pisiorów. Niestety nie ma innej metody pokazania jej, czego się dopuszcza. Pizza nie wystarczy. Opozycja z lubością pokazuje tu swoje dysfunkcje intelektualne, nie rozumie, że jeśli ktoś się broni, albo kogoś czy kościoła to znaczy, że ktoś inny go atakuje. Pisiory się z tego śmieją otwarcie:

image

Przypomnijmy może podstawowe etapy działań:

1. Etap euforii, kiedy Julki i Oskary miały robić dym w kościołach, kiedy prezes Przyłębska miała wy*******lać, dewastacja kościołów, pobicia księży. Symbolem jest ten koleś co napadł na księdza na stacji benzynowej mając koronawirusa. Apogeum była akcja w Poznaniu, gdzie się rzucili z trzonkami od siekier i nożami. Szybko jednak Straż Marszu Niepodległości się zorganizowała organizując obronę. Społeczeństwo zobaczyło ich spokój, który kontrastował z dziczą. Mieliśmy ten słynny wywiad Lempart, w którym ona powiedziała wprost, że będzie dymić.Apel Kaczora o obronę kościołów odegrał tu rolę, odepchnął Julki od świątyń.

2. Etap ekstazy, w którym gimbaza miała se tańczyć poloneza i pląsać, a obrońców kościoła miały rozbijać mobilne watahy protestu. W Wołominie doszło do takiej akcji ale się ktoś wystraszył chyba, że się da powiązać mobilne bojówki i to będzie koniec parlamentarnej kariery co niektórych.

3. Etap wygaszania akcji, którego apogeum stanowiło ogłoszenie Rady Konsultacyjnej. Jeszcze on trwa. Widać, jaka jest reakcja na ową radę: frekwencja spada. Radosna gimbaza pląsa sobie, ale boi się atakowania kościołów. Gdzieś z boku feministki wdzierają się do kościołów z nożami, dochodzi też do ustawek:

Wykop Skomentuj124
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo