42 obserwujących
722 notki
883k odsłony
  924   5

Praworządność zagrożona

Mamy konkretny przykład, mądrości etapu. Podczas gdy pisoska propaganda powinna grzać temat od dawno to zajmuje się nie  wiadomo czym. PiS teraz opowiada dokładnie to samo, co totalni przed tzw akcesją w 2004 i po niej. Etap się zmienił i wczorajsza prawda jest dzisiejszym kłamstwem, że aż zacytuję:

Prawo UE obejmuje tylko te dziedziny, co do których państwa członkowskie wspólnie uznały, że potrzebna jest współpraca. Polska po wejściu do UE będzie uczestniczyć w tworzeniu wspólnego prawa i nie zgodzi się na zmiany sprzeczne z konstytucją

I taka była linia argumentacji o czym w TVP donosi Michał Rachoń:

https://www.tvp.info/56647836/zaskakujace-co-kwasniewski-pisal-o-urzednikach-z-brukseli-polska-sie-na-to-nie-zgodzi

z typowym dla pisistów spóźnionym zapłonem. Powinni bombardowac setkami przykładów przy każdej okazji. Jeszcze były wtedy opowieści o naszych wartościach w tzw Europie. Bajki ze stajni eurobiskupów. Zupełnie brakło refleksji na ten temat w komentarzach kaczofobów pod notką ostatnią w tej sprawie. Oni doskonale wiedzieli, że wciskają nam ciemnotę i że kłamią, o czym z kolei wiedziałem ja. Dlatego jako niezwykle bystry obserwator areny politycznej zagłosowałem przeciw wejściu do Unii.

II

Jak wiadomo sądy przeszły przez tzw transformację ustrojową w szyku zwartym i gładko przerzuciły się ze strony radzieckiej na unijną i nikogo to nie dziwi. Nie dziwi nikogo też tzw krysza rozciagana nad mafia reprywatyzacyjną. Przypominam kwestie takie:

  1. Kto uważa że pełnomocnictwa od 150 latków z Ameryki itp. są prawdziwe? Niech się ośmieli przyznać?
  2. Jeśli nie są prawdziwe to ktoś musiał sfałszować chyba nie?
  3. Czemu to przechodzi?
  4. Czemu Unia to ochrania?

III

O Sądzie Najwyższym w konstytucji jest tyle, że musi być Pierwszy Prezes. Nie wiadomo jednak czy musi być drugi prezes aby można było mówić o pierwszym prezesie czy też 1 prezes może być jedynym? Totalni milczą na ten temat. Zgromadzenie sędziów ma być stąd mniemamy, że sędziów SN powinno być przynajmniej trzech.

Pisowcy natomiast jak to oni nie rozumieją powagi sytuacji: sytuacja jest analogiczna do tej: jak napadnie na kogoś 3 gości z bejzbolami i on do nich, że są bezprawni. Napastnicy dobrze wiedzą że są bezprawni i nic ich to nie obchodzi. Stąd konfrontacja siłowa jest nieunikniona. Poczekajmy na te Abramsy co mają przyjść, wzmocnią one naszą pozycję w Unii, która jako taka jest skazana na zagładę.

Podsumowując: Działania TSUE i innych organów świadczą o głębokim kryzysie praworządności w UE i naszą rolą jest tą praworządność przywrócić. Nawet tymi Abramsami.

IV

Wracając do etapów i ich mądrości to Trzaskowski jest tu ostatnio przykładem doskonałym. Opowiadał, jak by to poszedł w Marszu Niepodległości a teraz zakazuje. Cieszył się z manifestacji 100 000 ludzi (rzekomo) a teraz mówi, że COVID nie pozwala. Po raz kolejny na trasę marszu dostarcza kostkę brukową itp.

W tym roku może być ostro bo faszyści szukają rozróby i nie wiadomo co zrobi PiS. Czy będzie chciał i mógł odpowiednio pokierować Policją w celu zapewnienia ładu i porządku publicznego? Zacząłbym od spałowania ratusza.

Lubię to! Skomentuj45 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka