44 obserwujących
765 notek
958k odsłon
  395   1

Zbrojenia 2023

Krótkie oświadczenie w sprawie panzerfausta komendanta:

Oczywiście jest to skandal bo w ogóle nie można mieć granatnika. Dodatkowo oni go odpalili czym spowodowali zagrożenie. Nie można też ich usprawiedliwiać że nie wiedzieli bo to u nas nie jest żadne wytłumaczenie. Nie za takie rzeczy u nas ścigają. Nadaje się ta akcja na początek upadku PiS, ale jest tu jednak pewne ale:

1. Bajka o pastuszku i wilkach. Totalni powinni sobie opowiadać ją co wieczór do znudzenia.

2. Klasyfikacja punktowa: mamy taką sytuację że nie wystarczy wyciągnąć afery. Decyduje bowiem stosunek afer prawdziwych do fałszywych: jeśli ogłosili a tak ze 30 afer fejkowych i 5 prawdziwych to ludzie to podliczają i ponieważ jest 30:5 dla PiS oceniają tą partię pozytywnie. No niestety.

3. Podobnie exPBK Bronek nie beknął za marychę znalezioną na jego polu, tylko został uznany za pokrzywdzonego. Wnioski?

A teraz Wiedźma z Bachmutu i inne nagrania z terenów walk:

https://www.cda.pl/video/128878918f

https://www.cda.pl/video/1288809545

https://www.cda.pl/video/12890087bb

Przechodząc do tematu: Nie dowiemy się od D Kamizeli o identyczności K9 i Kraba. W sensie to jest to samo podwozie a wieża jest inna. Ciekawym zagadnieniem jest wymienność elementów: czy da się posadowić wieże od Kraba na podwoziu K9 i na odwrót? Pewnie się nie da ale czy w warunkach wojennych przy odpowiedniej determinacji? K9 które dostajemy mają to podwozie zresztą gorsze niż krabowe, bo nie mają np. generatora. Nie powie też nam ów szpecu nawet do spółki z J Wolskim że jest perspektywa wysłania sprzętu na Ukrainę.

Co do FA 50 to już w ogóle bredzą:

F 16 w trakcie nalotu jest w stanie zrzucić jedną (1) bombę precyzyjną, którą zniszczy 1 cel. Kiedyś aby zniszczyć cel trzeba było zrzucić a nawet ze 20 bomb nieprecyzyjnych, która porażały pewien obszar. W każdym razie okazuje się, że grupa F 16 z bombami osłaniana przez inne F 16 jest w stanie zaatakować raz. 1 nalot zrobić. Bo potem a to jednym brakuje paliwa, bo musieli depnąć w dopalacze, a to się wszystko się rozłazi i ciężko zebrać do kupy, a to przeciwdziałanie wroga. A to to, a to sio. I w zadaniach tego typu FA 50 jest w stanie zastąpić F 16 bo weźmie jedną bombę i ją zrzuci w jednym nalocie precyzyjnym.

Nie dowiemy się od nich o potrzebach naszych: że potrzebujemy określonej ilości sztuk samolotu żeby się wyrobić z zadaniami. 20 sztuk używanych Jurofajterów czy F 16 nie zastąpi 48 sztuk FA 50. Nie powiedzą nam oni tez o radarach w pierwszych F 16: były one badziewne i te F 16 służyły do szybkiego wprowadzenia typu do uzbrojenia i przeszkolenia na nim personelu. Jak już wyprodukowali docelowe F 16 to te wczesne poszły do modernizacji. To jest cywilizowana metoda która przerasta ich horyzonta.

Co za porażka. I Egipt dalej chce FA 50?

III Weźmy Zychowicza i jego Historię Realną:

https://youtu.be/oMxbFXmWbZw


W 27 minucie 20 sekundzie płk Lewandowski się odkleja: już mamy 30 Abramsów szkolnych na których idzie szkolenie pełną parą. Wstyd. Zakup K2 w Korei z tego co widać został przyśpieszony o kilka lat stąd mniej ich będzie w wersji PL. Organizacja jednostek w nie wyposażonych będzie zatem nieco chaotyczna, bo przyśpieszona. Ale tu mamy konieczność wyrównania dostaw na Ukrainę. Nie pojmują oni też sensu FA 50, co jest typowe.

Hajmarsy: USA ma oprócz 6-pociskowych na kołach jeszcze 2x tyle 12-pociskowych na gąsienicach. Dodatkowo mają wiele innych środków wsparcia jak lotniskowce atomowe z samolotami czy pociski manewrujące. My tego wszystkiego nie mamy i dlatego Hajmars ma pełnić ich rolę.

Mamy tu jeszcze artykuł 5: aby zadziałał musimy poczekać aż nas ruskie napadną i dopiero wtedy możemy kontratakować. I w momencie ataku soviet powinien dostać taką salwę z Hajmarsa żeby jego ofensywa się skończyła zanim by się jeszcze zaczęła. No i mają być od szczebla brygady w górę. Jeśli mamy o czymś debatować to właśnie o konsekwencjach Artykułu 5.

Koszty utrzymania są tu do oszacowania. Nie pojmują oni chyba (a Zychowicz na pewno), że załoga w starym Goździku kosztuje nas tyle samo co w nowej K9. Podobnie garaż. Chyba że Goździki stoją pod chmurką to wtedy nie: garaż trzeba postawić. Trzeba też wyraźnie tu dodać, że wszystkie Abramsy, K2, K9, Hajmarsy, Kraby muszą być obsadzone w czasie pokoju. 18 Dywizja ma być odpowiednikiem amerykańskiej dywizji ciężkiej więc powinna być obsadzona w 100 procentach. Takie szpece powinny oszacować przewidywany wzrost liczebności jednostek liniowych. Nie oszacowały chyba jednak. Najpierw istniejących a potem te 2 dodatkowe dywizje co mają być. Zamienienie Goździka na K9 nie zwiększa zapotrzebowania czy zwiększa? Hajmarsy zwiekszają.

Co do Apaczy to 96 Apaczy nie zostało kupionych, poszło zapytanie do Amerykanów. Zobaczymy co odpowiedzą. Będzie konkret to będę dywagował. Na razie nie – nie zauważyli chyba że zamówienie na AH-64 nie ma. Czy może jest?

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo