Smok Eustachy Smok Eustachy
932
BLOG

Potrzeba organizacji

Smok Eustachy Smok Eustachy Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 28

Mają nadzieję, że Trzaskowski wygra i ich wszystkich ułaskawi i będą ułaskawieni. To ich jedyna nadzieja praktyczna. W przeciwnym razie muszą się utrzymać aż się przedawni. Albo wejdzie ta 4 Rzesza i się odpowiedzialność rozmyje. Nie będą mieli zatem skrupułów żadnych przed sypaniem lewych głosów i podmianą urn. Przeciw exterminacji niepokornych członków komisji. Pisowce zaczną tu marudzić, że obserwatorzy OBWE, że UE, ze to, że sio. OBWE samo będzie lewe urny rozwozić jak Scholz każe. A czemu ma nie kazać? Słyszałem dziś w TV Republice jak jakiś pisowiec biadolił, jak to oni mają w zwyczaju. Że będą informować opinię publiczną. Opinia wszystko wie i elektorat ich jest za. Tusk wypełnia swoje obietnice wyborcze co powoduje tamtejszą exstazę.

Zapytajmy się lepiej: gdzie jest jakaś strona z ich wypowiedziami? Przecież w świetle wynurzeń totalnych nie mogą oni znaleźć w Kaczorze żadnej winy. Sami dali mu amunicję, bo dlaczego on nie może szukać podstawy prawnej, nie może kierować się duchem prawa a nie literą? Gdzie jest strona, która by zbierała te wynurzenia i zamieszczała z podaniem autora, daty, miejsca, czasu, filmu? Nie ma. A tak to by ludzie i smoki mogli wygodnie używać tego jako argumentu. Pomysł z RiGCziKiem.

Kto z totalnych używał argumentu, że Hitler też wygrał wybory? Na teraz jak znalazł. Ale nie ma tego nigdzie zebranego. Mamy trzy główne schematy opisujące obecną rzeczywistość:

1. XVIII wiek, sejm grodzieński, tryumf Targowicy, włażenie w 4 litery ruskim.

2. Niemcy rok 1933, wygaszanie mandatów, itp. Austriacki Akwarelista.

3. (pre)PRL po 1947 roku z zamordyzmem, terrorem i praworządnością.

I jakie wnioski wyciągamy? Że zwolennicy tych 3 schematów zaczną się żreć między sobą i skupią na zwalczaniu tych drugich, a nie na Tusku. W każdym razie Pilecki został skazany praworządnie. Są jednak różnice, bo Pilecki dostał czapę a Kamiński z Wąsikiem tylko 2 lata. Także musicie podkreślać, że sposób działania co do zasady jest taki sam, ale natężenie inne.

II

Porozmawiajmy teraz o niezawisłości. Wyobraźcie sobie czysto hipotetycznie że jest sobie sędzia i widzi, że przynoszą mu sprawę czyścicieli kamienic, z fejkowym aktem 140-latka z Pernambuco. Szkoda że 300 lat nie miał. I on sam decyduje, ze tą sprawę zrealizuje w pół roku, a drugą sprawę prawdziwego spadkobiercy będzie 20 lat rozpatrywał. I wraca sobie do domu, a tam przed chatą stoi nowiutki porszak z kluczykiem w stacyjce, gotów do jazdy. Zaskoczenie pełne, ale jest to już niech będzie. I to jest przykład niezależności, niezawisłości i praworządności. Unia Europejska o utrzymanie tego walczy, kamienie milowe ustala właśnie dlatego. I kto jest beneficjentem?

Zauważcie, że Trybunał Konstytucyjny może być wybierany przez przedstawicieli i nie przeszkadza to w jego niezawisłości. Oczywiście tylko jeśli Tusk wybiera Rzeplińskiego, ale jednak. Taki sam wybór sprawia jednak, że KRS będzie zawisła i to nie od Tuska. Długo nie będą w stanie zakrzyczeć tego paradoksu, który wylezie.

Problem jest taki, że PiS nie umie w narrację. Kaczyński coś tam powie raz i myśli, że załatwione. Może sobie mówić, ale nie ma wzmocnienia i dywersyfikacji. Odnoszę wrażenie, że w PiSie nie wierzą w pełzający zamach i te 3 schematy. A w środowisku to już w ogóle. Panuje pogląd, że jak Tusk o czymś zadecydował to tak jest. W poprzedniej notce o tym było.

Kończę na razie i zapowiadam cykl podsumowujący 8 lat PiS z uwzględnieniem Ukrainy, Covida, Bidena i innych. Teraz jest zaś o budowaniu podstaw pod przyszłe działania. 

Kilka zdań wyjaśnienia: 1. Mam chwilowo dość kłapania bredni o niewyszkolonej załodze. 2. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Sasinie. 3. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Kaczafim wysyłającym brata. Kwestie te są omówione po wielokroć i obecnie wypisywanie pierdół na te tematy szczególnie przez trolle w stylu Chirla, etc etc musi być traktowane jako wrzutki. Będę kasował bez ostrzeżenia. 4. Zabanowanych odbanuję jak mi przyjdzie ochota. 5. Maskirowce mówimy nie ale nie banujemy, przynajmniej na razie. Szczególnie nie banujemy Piko bo z A-Temem kto wie? Jak jakiś troll chce dyskutować na w/w tematy to niech zrobi wpis u siebie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka