24 obserwujących
1478 notek
670k odsłon
  197   1

Mariupol, ukraińskie Westerplatte.

Mariupol

Dla Ukraińców, Mariupol stanie tym czym dla Polski stało się Westerplatte. Będzie legendą. Podobnie jak Niemcy zdradziecko zaatakowali Polskę, najpierw uderzając na składnicę wojskową na Westerplatte, bronioną z bezprzykładnym męstwem przez 7 dni przez 170 żołnierzy pod dowództwem mjr. Sucharskiego, atakowanych przez przeważające siły wroga, ostrzeliwanych przez pancernik Szlezwik- Holstein, po 7 dniach musiało się poddać, ale legenda pozostała.

Do tworzenia tej legendy przyczynił się Konstanty Ildefons Gałczyński pisząc w 1939 r.wiersz „ Pieśń o żołnierzach Westerplatte”

Kiedy się wypełniły dni

i przyszło zginąć latem,

prosto do nieba czwórkami szli

żołnierze z Westerplatte. Itd.

Tak jak hitlerowskie Niemcy 1 września 1939 r. zaatakowały Polskę, poczynając od składnicy wojskowej na Westerplatte, tak spadkobiercy Stalina i Lenina, faszystowska Rosja i żołdactwo Putina, zaatakowało Ukrainę.

Niczym „ najlepsza” szkoła hitlerowców, żołdactwo Putina zaczęło bombardować miasta, mordować cywilów, gwałcić kobiety, ostrzeliwać szkoły, szpitale, dzielnice mieszkalne, itd.

Żołdactwo Putina zaatakowało Mariupol 8 marca 2022 r. ukraińscy obrońcy skupili się na obronie kombinatu Azowstal.

Żołnierze ukraińscy bronili Azowstalu niczym kiedyś Żydzi twierdzy Masada, przypuszczam, że Azowstal będzie symbolem dla Ukraińców, podobnie jak Masada była przykładem heroicznego oporu do samego końca, z tym, że obrońcy Masady popełnili zbiorowe samobójstwo, a ukraińscy obrońcy Azowstalu, na rozkaz Kijowa się poddali.

Wczoraj poddała się ostatnia grupa obrońców. Rosjanom poddało się w sumie 2439 ukraińskich obrońców, ostatnia grupa liczyła 531 osób. Ilu obrońców Azowstalu i mieszkańców Mariupola zginęło, na razie nie wiadomo.

Wśród obrońców Azowstalu były również kobiety.

 Żeby złamać obrońców, żołdactwo rosyjskie, używało zakazanych traktatami broni, w tym broni fosforowych

Putin zrobił z Mariupola , to co Hitler z Warszawy, Mariupol stał się miastem wymarłym i całkowicie zrujnowanym.

Po upadku Powstania hitlerowcy wysłali obrońców do obozów, co się stanie z obrońcami Mariupola jedyny Bóg wie.

Tym większy podziw dla jego obrońców.

https://wpolityce.pl/swiat/599297-dowodca-pulku-azow-otrzymalismy-rozkaz-z-kijowa

https://poezja.org/wz/Ga%C5%82czy%C5%84ski_Ildefons_Konstanty/25479/Pie%C5%9B%C5%84_o_%C5%BCo%C5%82nierzach_z_Westerplatte

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8374868,mariupol-rosjanie-rozpoczeli-atak-w-kierunku-korytarza-humanitarnego.html

https://wpolityce.pl/swiat/599360-reuter-ostatnia-grupa-obroncow-azowstalu-zlozyla-bron


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale