Dawid Kubacki podczas eliminacji w Sapporo, fot.  	PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA
Dawid Kubacki podczas eliminacji w Sapporo, fot. PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA

PŚ w Sapporo. Kubacki na podium. Zmiana lidera w klasyfikacji generalnej

Redakcja Redakcja Skoki narciarskie Obserwuj temat Obserwuj notkę 5

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Polak na podium ukończył dziesiąte zawody z rzędu. Wygrał Japończyk Yukiya Sato, a drugi był Austriak Stefan Kraft.

Po tych zawodach Kraft objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ. Wykorzystał potknięcie dotychczasowego lidera Niemca Karla Geigera, który w Sapporo był 12 i wskoczył na czołówkę. Kubacki awansował na trzecie miejsce, a od Krafta dzieli go 79 punktów.

Na dopiero 16. miejscu rywalizację zakończył lider na półmetku Ryoyu Kobayashi. Japończyk w pierwszej serii uzyskał 141,5 m, a w drugiej tylko 110.

Dziewiąty był Piotr Żyła, natomiast 22. pozycję zajął Kamil Stoch

Do drugiej serii nie awansowali: 41. Aleksander Zniszczoł, 45. Andrzej Stękała i 46. Klemens Murańka.