Słowacki napastnik nowym zawodnikiem Cracovii!

Filip Balaj został nowym piłkarzem Cracovii.
Filip Balaj został nowym piłkarzem Cracovii.
Umowa 14. zespołu minionego sezonu ekstraklasy ze słowackim napastnikiem ma obowiązywać przez trzy lata.

Filip Balaj został nowym piłkarzem Cracovii - poinformował krakowski klub. Umowa 14. zespołu minionego sezonu ekstraklasy ze słowackim napastnikiem ma obowiązywać przez trzy lata.

23-letni Balaj w trwającym jeszcze sezonie słowackiej ekstraklasy reprezentował barwy FC ViOn Zlate Moravce. Zagrał w 26 meczach, w których zdobył 14 bramek. Do tego dołożył cztery występy i jednego gola w Pucharze Słowacji.

Balaj świetnie spisywał się w sezonie zasadniczym. Wówczas z 13 trafieniami został najlepszym strzelcem ligi. W trwającej rundzie finałowej grupy mistrzowskiej zdobył tylko jedną bramkę.

Wcześniej był piłkarzem m.in. FC Nitra, a w latach 2018-2020 MSK Żilina. Do Cracovii trafił na zasadzie wolnego transferu.

Nowy nabytek "Pasów" ma pomóc trenerowi Michałowi Probierzowi w rozwiązaniu problemu słabej skuteczności. W zakończonym sezonie trzej napastnicy – Marclos Alvarez, Filip Piszczek i Rivaldinho zdobyli łącznie tylko pięć bramek.

Mierzący 192 cm Balaj jest drugim piłkarzem pozyskanym przez krakowski klub. W poniedziałek poinformowano o zaangażowaniu czeskiego stopera Jakuba Jugasa, grający ostatnio w Slovanie Liberec.

KW

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport