1 obserwujący
161 notek
224k odsłony
1283 odsłony

Wisła Kraków unieważniła umowę przejęcia klubu przez zagranicznych inwestorów

Zdjęcie zrobione podczas meczu towarzyskiego Polska - Australia na stadionie Wisły w Krakowie.fot. Flickr/Piotr Drabik
Zdjęcie zrobione podczas meczu towarzyskiego Polska - Australia na stadionie Wisły w Krakowie.fot. Flickr/Piotr Drabik
Wykop Skomentuj61

Umowa sprzedaży luksembursko-szwedzkiemu konsorcjum Wisły Kraków SA została unieważniona. Poinformował o tym zarząd Towarzystwa Sportowego Wisła, dotychczasowego właściciela piłkarskiej spółki, która posiada drużynę występującą w ekstraklasie.

„W środę 2 stycznia 2019 roku unieważniono umowę przejęcia Wisły Kraków SA przez Panów Vanna Ly i Matsa Hartlinga. Oznacza to, że prawnie jedynym akcjonariuszem piłkarskiej spółki jest Towarzystwo Sportowe "Wisła" Kraków. Jednoczenie informujemy, że na stanowisko Prezesa Zarządu Wisły Kraków SA powołano Tadeusza Czerwińskiego, który od dziś będzie pełnił rolę sternika klubu. Więcej informacji przekażemy podczas konferencji prasowej, którą zaplanowano na piątek 4 stycznia” – napisano.

Zobacz: Kryzys w Wiśle Kraków. Przelewu nie ma. Była prezes wypłaciła pieniądze sobie i kibicom?


"To jest tak śmieszne, że nikt nie może tego zrozumieć". Jerzy Fedorowicz o zamieszaniu wokół Wisły Kraków (TVN24/x-news)

22 grudnia Towarzystwo Sportowe Wisła, dotychczasowy właściciel piłkarskiej spółki, przekazał 100 procent akcji nowym inwestorom. Większościowy pakiet - 60 procent akcji - przejął zarejestrowany w Luksemburgu fundusz Alelega, którego właścicielem jest Vanna Ly, francuski biznesmen pochodzenia kambodżańskiego. Pozostałe 40 procent udziałów trafiło do angielskiego funduszu Noble Capital Partner, reprezentowanego przez Szweda Matsa Hartlinga. Warunkiem, który miał dopełnić transakcję, było przekazanie TS Wisła poświadczenia przelewu na kwotę 12,2 mln złotych. Środki miały iść na spłatę najpilniejszych długów. Termin przekazania tego poświadczenia minął o północy 28 grudnia i nie został dopełniony, co było podstawą unieważnienia umowy.

Zobacz: Wisła Kraków w dużych tarapatach. Klub nie dostał przelewu od inwestorów

Sytuacja Wisły, która zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli, jest bardzo trudna. Klub zadłużony jest na około 30 milionów złotych, a Towarzystwo Sportowe nie dysponuje środkami, aby spłacić długi, zwłaszcza te najpilniejsze wobec piłkarzy i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Do bardzo trudnej sytuacji finansowej Wisły Kraków SA doszły jeszcze dodatkowe komplikacje związane z jej prawnym statusem. Niedługo może ruszyć lawina wniosków zawodników o rozwiązanie kontraktów.

źródło: PAP

KJ

 © Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Wykop Skomentuj61
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport