stanek stanek
239
BLOG

Supersymetria MS

stanek stanek Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 5

„Supresymetria MS” to koncepcja modyfikacji Modelu Standardowego, która jest propozycją załatania „dziury” MS opisaną we wcześniejszej notce „Czarna dziura Modelu Standardowego”.

Głównym założeniem tej koncepcji jest spełnienie zasady zachowania ładunku dla procesów zachodzących w układach zamkniętych tak, aby nie tylko arytmetyczna suma liczb dodatnich i ujemnych ładunków elektrycznych przed danym procesem była równa arytmetycznej sumie liczb dodatnich i ujemnych ładunków po tym procesie, lecz aby także sumy ich wartości bezwzględnych przed i po procesie były także sobie równe, co było szeroko omawiane we wspomnianej notce.

Modyfikacja MS redukuje ilość cząstek elementarnych z sześciu kwarków i sześciu leptonów reprezentujących materię oraz sześciu ich odpowiedników antykwarków i sześciu antyleptonów reprezentujących antymaterię praktycznie do dwóch cząstek, jednego kwarka reprezentującego materię i jednego antykwarka reprezentującego antymaterię.

Modyfikacja ta prowadzi też do pełnej symetrii Modelu Standardowego, co opisane jest na przykładzie wymiany gluonów pomiędzy kwarkami a także na przykładzie rozpadów - przemian β.

Wyjaśnia również omawianą w poprzedniej notce równowagę we Wszechświecie materii i antymaterii a także, dlaczego neutron rozpada się łatwiej niż proton.

Postuluje równoważność ładunku i energii oraz możliwą budowę fotonu z gluonów a także związek fermionów z bozonami, który można wykazać zastępując ładunek kolorowy kwarków - kwarkowym gluonem.

Wysuwa też hipotezę w formie pytania dotyczącego możliwego związku gluonów z grawitacja.

Ponadto prezentuje nowy binarny zapis opisu własności kolorów gluonów, których zachowanie w większych grupach - cząstkach złożonych podczas wzajemnego ich oddziaływania można by śledzić nie tylko w oparciu o rachunek prawdopodobieństwa, lecz także poprzez ich obraz symulacji komputerowej do tego jednak wymagane byłoby napisanie odpowiedniej aplikacji.

Wszystko to opisuje ebook „Supersymetria MS”, który zapewne nie jest dziełem naukowym. Nie ma też znamion podejmowania próby „obalania czegokolwiek w tym Modelu Standardowego” przynajmniej ja takich nie dostrzegam. Ma raczej charakter popularnonaukowy przedstawiający powszechnie uznany model i związaną z nim teorię w nieco innym światle w stosunku do ich prezentacji w dostępnych publikacjach i podręcznikach do nauki fizyki.

Spełniając „żądanie” jednego z komentatorów mojej poprzedniej notki załączam link do ebooka „Supersymetria MS”, który jest materiałem źródłowym mojej ostatniej notki oraz równocześnie odpowiedzią na pytanie „skąd bierze się taki pogląd ?” Pogląd, że Wszechświat zawiera tyle materii, co i antymaterii.

http://ebookpoint.pl/ksiazki/supersymetria-ms-stanislaw-paciorek,s_0g02.htm

Inne pozycje tego autora to ebooki „Gorset Einsteina”, na którym oparta jest notka” Sorry Albert….” przedstawiająca w innym świetle STW i inne spojrzenie na doświadczenie Michelsona - Morleya czy też „Tropem Webera” podejmujący próbę opisu zjawisk elektromagnetycznych eliminując z niego pojęcie pola magnetycznego, które jest tylko polem pomocniczym pola elektrycznego.

stanek
O mnie stanek

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (5)

Inne tematy w dziale Technologie