159 obserwujących
4491 notek
4632k odsłony
1209 odsłon

Gra

Wykop Skomentuj192

Parlament Europejski przyznał Europejską Nagrodę Obywatelską Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Niebawem pewnie będzie Nagroda Nobla. Jakoś tak jest, że im bardziej prawdziwi Polacy gnębią swoich wybitnych ziomków, tym bardziej są oni podziwiani za granicą. No i im większa przychylność zagranicy, tym bardziej są przez lepszy sort poniżani w kraju jej beneficjanci.

Rzecz ma też materialny wymiar. Im więcej nienawiści wylewa się na WOŚP, tym więcej ona gromadzi datków dla swoich podopiecznych. Jedyne wytłumaczenie tego fenomenu byłoby takie, że nieprzychylność dla obcych jest powodem wspierania zdrowia najmłodszych Polaków. Dziwne, że tego nie zauważyli władcy trolli, prześladujących Orkiestrę. Może ich uwagę nazbyt absorbują problemy powstające w wyniku zajmowania wyższej jakby półki?

Rzecz ma długą historię. Jeszcze u zarania swojej działalności Jurek Owsiak był przedmiotem ataków ze strony klerykałów. Ich czołowy wyraziciel wyjaśniał to sprzecznością sposobu działania OWŚP z ewangeliczną zasadą: “niech nie wie lewica twoja, co czyni prawica twoja”.

Mobilizowanie darczyńców poprzez popularyzację młodzieżowych trendów muzycznych było pierwszym powodem do odepchnięcia Orkiestry. Potem pojawiły się inne, aliści z takich, które Wiech określał słowami “co to pan wisz, a ja rozumie”.

Nie formułuje się bowiem wyraźnych oskarżeń. Pozostają w sferze świadomości odbiorców. Tak wypróbowana metoda politycznej propagandy została przejęta przez dobrozmieńców. Oni również zawartość swoich insynuacji pozostawiają w domyśle wyznawców. Wskutek tego potrafili wywędrować do alternatywnego świata, najgorsze cechy pozostawiając ludziom, którzy najlepiej realizują nakaz miłosierdzia dla bliźniego.

Jan Jakub Rousseau przypisuje trosce o rodzinę dążenie do posiadania rzeczy i wynikłą z tego zawiść. W tej sytuacji bardzo dziwi wstręt do WOŚP-u ze strony kleru, który pozostaje w stanie uważanym przez wspomnianego myśliciela za naturalny, bezżenny. Rzecz byłaby irracjonalna, gdyby ostatecznie nie dobry skutek. Wszak wzmaga dobroczynność dla WOŚP.

Cieszmy się zatem, bo nie tylko Polska, lecz także Europa a niebawem i świat doceniają wysiłki obu sortów polskich obywateli. Każdego wedle możliwości.


Wykop Skomentuj192
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka