158 obserwujących
4370 notek
4522k odsłony
913 odsłon

Meandrość

Wykop Skomentuj43

Jest się posiadanym przez posiadane [starowschodnie].

Niezwykle trudno jest być Prezesem. Kiedy postanowił być dobrym człowiekiem i zatroszczył się o braci mniejszych, w jego własnym ugrupowaniu uznano to za kiepski pomysł. Niebawem się może okazać, że on sam nie ma nic do gadania wobec interesów, które naruszył a co było podstawą jego działań od czasu rozpętania walki z układem.

Jeszcze wcześniej nasz bohater, wybierając stan bezżenny postąpił raczej zgodnie z oczekiwaniem elektoratu i wedle preferencji Kościoła. Wszak wstrzemięźliwość jest cnotą. Teraz się okazuje, że i to jest be. Wedle bowiem arcybiskupa pełnię osiąga się w życiu małżeńskim i rodzinnym. Stary zaś kawaler wdraża ideologię singli. Z tego trudno się będzie Prezesowi wygrzebać. No niech spróbuje wytłumaczyć, że on to nie ideologia. Może Andrzej Duda mu pomoże?

Bo i co by to było, gdyby większość poszła za preześnym przykładem i wzorem katolickich duchownych odwróciła się od kobiet? Tak na poważnie, bez szukania substytutów. Wtedy by księża stracili władzę. Wiernych bowiem łatwo by nie można było wpędzać w poczucie winy. Nie czuliby się zatem zobligowani do wnoszenia datków i innowiercy by zapanowali nad światem prawowiernych.

Walka z bezbożnością zostanie więc u nas podtrzymana, bo pobożność niesie wartości, leżące u podstaw naszej cywilizacji. Irlandia jest tu przykładem przegrania rzeczonej walki, w wyniku czego jest ona teraz pustynią katolicką z szalejącą ideologią LGBT. Zielona Wyspa ma jednak piątą w świecie pozycję w rankingu PKB per capita, my czterdziestą piątą. I to tam ucieka nasza młodzież, do której dobra zmiana ma kierować swe wysiłki.

Jak w takich warunkach być dobrym i pobożnym człowiekiem? Doprawdy niełatwo.


Wykop Skomentuj43
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka