160 obserwujących
4618 notek
4749k odsłon
  2026   1

Europeizacja

Komisja ds. wyboru sędziów ETPCz odrzuciła rządowych kandydatów: Stępkowskiego, Szklanną i Karską. To kolejny przykład, jak nisko upadła polska dyplomacja. Nikt w Europie poważnie nie traktuje rządu PiS [Borys Budka].

Europa nie jest w niczym podobna do Orlenu. Nie zatrudnia na prominentnych stanowiskach ani protegowanych, ani nawet krewnych kogo trzeba. Kandydaci muszą się wykazać. A tu…

Pewnie się teraz w naszej propagandzie okaże, że mamy kolejny dowód liberalizmu unijnego, który prawo stanowione stawia nad naturalnym. To ostatnie zaś jest paternalistyczne i nie uznaje praw odmieńców. Szczególnie tych, co nie przestrzegają pryncypiów, ustanowionych jeszcze w neolicie i na Bliskim Wschodzie.

Te bowiem są wedle ustaleń naszych myślicieli prawdziwymi wartościami i PiS jako partia ich nie tylko przestrzega, ale nakazuje to innym. Łącznie z zasadą preferowania rodziny w każdym miejscu i o każdej porze albo nawet przede wszystkim.

Tymczasem indyferenci europejscy ustanowili Trybunał kierujący się stanowionym prawem. Wobec tego Unia staje się rajem dla odmieńców, zbiegających się do niej z całego świata wraz ze swoją religią, obyczajem i rasą. W ten sposób Europa ma stracić swoją tożsamość, ukształtowaną jeszcze w paleolicie, kiedy została zasiedlona raz i na zawsze.

Tyle że wtedy to była neandertalska tożsamość. Świat jaskiniowca, którego świadomość ograniczała się do doświadczeń pozyskanych z najbliższego otoczenia rodzinnej groty. Czasu, kiedy zapasy zimowe gromadziło się we własnym ciele, które również nabierało magazynowej urody.

Może też dlatego wciskanie przybysza, Homo Sapiens w czysto europejską tożsamość nie jest w Europie priorytetem?

Lubię to! Skomentuj108 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka