163 obserwujących
4736 notek
4857k odsłon
  768   3

Przezorność

Czy miarą antypolskiego wariactwa Kaczyńskiego i jego wspólników nie jest, że polskie państwo pod ich rządami prowadzi wojnę z naszymi strategicznymi sojusznikami: UE i USA?! W sprawie reżimu w Rosji są bardzo wyrozumiali [Leszek Balcerowicz].

Tylko 5% badanych jest za polexitem, 8% pozostaje niezdecydowanych. Reszta badanych, 87% nie zamierza opuszczać Unii. Tak wedle sondażu dla Oko.press wygląda usposobienie Polaków. W tej sytuacji stwierdzenie, że UE to mniemana wspólnota, z której nic nie wynika, zaczyna być symbolem wyobcowania tej władzy.

Nie tylko to. Od ubiegłego tygodnia liczba zakażonych wzrosła o 50%. Nadal jednak antyszczepionkowcy nie mogą narzekać na zdecydowaną kontrpropagandę władzy. Nawoływanie samotnego ministra zdrowia, aby się Polacy szczepili, wobec bierności dobrozmiennych polityków, podobnej postawy kleru i wielce aktywnych płaskoziemców nie znajduje wielkiego odzewu.

Tymczasem w województwach najbardziej cierpiących od zarazy (głównie z najmniejszym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców) znowu chorzy na covid zaczynają dominować w szpitalach. Dzieci w szkołach i przedszkolach zarażają się od niezaszczepionego personelu. Nie będzie jednak żadnych ograniczeń stacjonarnego nauczania dzieci i młodzieży. Także więc i tu władza za chwilę będzie postrzegana jako nieczuła.

Przekonanie zatem o patriotyzmie biało-czerwonej drużyny przestaje jakoś powalać nawet jej zwolenników. Polityka, szczególnie zdrowotna nie jest już świadectwem miłości dobrej zmiany do rodaków. Raczej płot na granicy stanie się jej znakiem. Izolacja.

Z czasem wszystko się zużywa. Znoszona ideologia wygląda jednak najbardziej żałośnie. Nic dziwnego, że Andrzej Duda buduje własne zaplecze polityczne, które ma go wesprzeć po najbliższych wyborach. Prezes również ma niebawem ustąpić z rządu. Przestawianie wajchy w stosunkach z Unią niewiele tu już pomoże.

Zrozumiałe więc są wątpliwości zarówno elektoratu jak nawet protagonistów ideologii. Jakże to bowiem ufać możliwościom rozsypującego się systemu? Nawet własnemu.


Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka