Stary Stary
638
BLOG

Aksjologia

Stary Stary PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 49
Jak się to niektórzy śmieją "ojczyznę dojną racz nam zwrócić panie'. (Andrzej Duda. Otwock. 2016).

 Z umowy koalicyjnej między PiS-em a Republikanami by wynikało, że niematerialne wartości nie mają znaczenia. Tylko jeden z 32 punktów dotyczyć ma tam programu, pozostałe spraw przyziemnych. 

Jest też podobno zapis, przewidujący stanowisko ministra dla partii Republikanie, jeśli przeciągnie ona do siebie jeszcze dwóch członków z innych klubów. Dlatego pewnie umowa była tajna, dopóki jej treści nie posiadły media.

Zasadniczym zatem przedmiotem porozumienia ma być podział stanowisk i resorty dla polityków, którzy na rynku by sobie nie poradzili. Wszak tam uniżoność wobec przełożonego nie ma wielkiego znaczenia, a wypowiadanie niedorzeczności jest powodem do zwolnienia.

Rzecz tak daleko odbiega od głoszonych sloganów, że posłowie Republikanów, nagabywani przez dziennikarzy, opowiadają o swoich przekonaniach, nie zaś o umowie, której rzekomo nie znają.

I tak zresztą rozumienie korzyści w kręgach dobrazmiennych jest wysoce oryginalne. Dowodem może być przekop Mierzei Wiślanej. Elbląg się jakoś nie ugina od dóbr zwożonych ze świata handlowymi statkami. Nawet turystycznych jednostek jest tam niewiele. Pozostaje więc tradycyjne: byle do lata. Może żeglarze dopiszą, pełnomorscy. Na razie wydaje się, że miliardy niepotrzebnie utopiono w morzu.

Ślązacy zaś są kuszeni korzyściami, jakie rzekomo odniosą po zaburzeniu im 550 domów pod szybką kolej dla CPK. Minister Horala prezentował je wczoraj w Katowicach. Wicemarszałek województwa nie został na prezentację wpuszczony. Wszak samorządy w dobrazmiennych systemie wartości są bez znaczenia.

Rządy PiS-u trwają już drugą kadencję. Przyniosły głównie najwyższą od lat inflację. To może rację by miały strony wspomnianej umowy koalicyjnej. Stanowiska się w takim wypadku liczą, władza, taryfikatory, a nie pieniądze. A prezydent w 2016 roku przypisywał dojną zmianę KOD-owi.

Tylko ta umowa, co wyciekła do mediów straszy.


Stary
O mnie Stary

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka